Nemilosrdna Nemačka poslala jasnu poruku, Škotska nemoćna na startu prvenstva

Fudbaleri Nemačke savladali su selekciju Škotske sa 5:1 u prvom meču na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu
Nemilosrdna Nemačka poslala jasnu poruku, Škotska nemoćna na startu prvenstvaGetty © Kevin Voigt

Utakmicom na do poslednjeg mesta ispunjenoj "Alijanc areni", otvoreno je 17. po redu Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Domaćin Nemačka je u premijernom meču Grupe A, deklasirala reprezentaciju Škotske.

Nemci su opravdali status apsolutnog favorita i pitanje pobednika rešili već u uvodnih 20 minuta susreta.

Već u prvom minutu je zapretio Virc, a isti igrač je u 10. postigao prvi pogodak na ovogodišnjem šampionatu Evrope.

Kros je proigrao Kimiha na desnoj strani, ovaj imao dosta prostora i vremena da uposli Virca, a talentovani fudbaler iz "prve" matirao golmana Škotske.

Izabranici Julijana Nagelsmana nastavili su sa sjajnom igrom u nastavku susreta.

Samo devet minuta nakon prvog, usledio je i drugi pogodak Nemačke.

Gundogan je poslao loptu ka Havercu, ovaj vratio nazad do Musijale, koji prvo vara svoj čuvara, a onda snažnim udarcem šalje loptu u mrežu za 2:0.

Do kraja prvog poluvrrmena, viđen je još jedan pogodak, novi u mreži Škotske.

Igrao se 43. minut kada je gužva u šesnaestercu gostiju rezultovala penalom za Nemačku.

Veoma neoprezan bio je Porteus, koji je sa dve noge startovao na Gundogana.

Nakon saveta iz VAR sobe, sudija Turpan išao je da pogleda celu situaciju, nakon čega je dosudio penal i pokazao Porteusu crveni karton.

Precizan sa bele tačke bio je Haverc, koji je Nemcima doneo ubedljivih 3:0, sa kojih se otišlo na pauzu za poluvreme.

U drugom delu susreta igralo se u znatno slabijem ritmu.

Nemačka je imala ubedljivu prednost i igrača više, pobednik je odavno već bio poznat, pa je Nagelsmanov tim mogao da ublaži ritam i privede susret kraju bez ikakvih trzavica.

Uprkos takvom pristupu, u drugom poluvremenu viđena su još tri pogotka - dva na jednoj, jedan na drugoj strani.

Prvo je Fulkrug u 68. minutu, u svom prvom kontaktu sa loptom na meču, povećao na 4:0.

Gundogan je odložio loptu do svog napadača, koji je iz sve snage "zakucao" u rašlje gola Škotske.

U samom finišu susreta, Škotska je uspela da postigne "počasni" gol.

Nakon prekida, glavom je u šesnaestercu rivala igrao Makena, a lopta je pogodila Ridigera i savladala Nojera za 4:1.

Poslednji momenti meča doneli su "petardu" Nemačke, a konačnih 5:1 postavio je Džan udarcem sa ivice šesnaesterca.

Nemci na najbolji mogući način započinju turnir na kojem su domaćini.

"Panceri" dolaze do tri boda u grupi A, u kojoj učestvuju još i Mađarska i Švajcarska.

• 14. jun 2024 • 22:56

22:56

Kraj meča: Nemačka - Škotska 5:1

Evropsko prvenstvo počelo je ubedljivom pobedom domaće selekcije, koja je nakon 90 minuta savladala Škotsku sa 5:1.

• 22:54

90' +3' - Evo "petarde" Nemaca, Džan postiže pogodak

"Mirisalo" je na još jedan pogodak u finišu meča, a postigao ga je Emre Džan.

Vezista Nemačke je bio neometan na ivici šesnaesterca rivala, odakle šalje precizan šut u gol.

• 22:48

87' - GOL! Škotska smanjuje na 4:1

Škoti do pogotka dolaze nakon prekida. Makena je igrao glavom u šesnaestercu rivala, a lopta se od Ridigera odbila u mrežu Nemačke.

Škotska smanjuje na 4:1 u finišu susreta.

• 22:37

76' - Poništen pogodak Nemačke

Postigao je Fulkrug novi pogodak, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije nemačkog napadača.

• 22:29

68' - GOL! Fulkrug "zakucava" za 4:0

Možda i prvi kontakt sa loptom nemačkog napadača rezultovao je pogotkom. Gundogan je odložio loptu za napadača Borusije, koji iz sve snage "zakucava" loptu u mrežu Škotske.

Nemačka vodi 4:0.

• 22:19

58' - Virc u prilici, ostaje 3:0

Haverc je prebacio loptu na drugu stativu protivničkog gola, tamo je bio Virc, čiji volej udarac završava preko prečke. Ostaje 3:0 za Nemačku.

• 22:07

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 21:49

Poluvreme: Nemačka - Škotska 3:0

Prvih 45 minuta meča proteklo je potpuno u znaku reprezentacije Nemačke, koja vodi sa 3:0, golovima Virca, Musijale i Haverca.

• 21:47

45' - GOL! Haverc povećava na 3:0

Precizan je bio nemački fudbaler, pa tako domaćin vodi sa 3:0 u prvom delu susreta.

• 21:46

44' - Penal za Nemce i crveni karton za Porteusa

Tupran je otišao da pregleda situaciju i doneo svoju odluku. Rajan Porteus je zaradio crveni karton, a Nemačka će imati penal.