Pobedom Holandije nad Poljskom, nastavljen je Evropski fudbalski šampionat. U Grupi C - Slovenija i Danska odigrali su nerešeno 1:1, dok je poslastica dana utakmica između Srbije i Engleske (21 čas)
Dan III: Podela bodova Slovenije i Danske, "orlovi" videli prednosti i mane oba timaGetty © Shaun Botterill

Holandija je uspela u Hamburgu da napravi preokret i savlada Poljsku.

Poljaci su poveli u 16. minutu preko Bukse, ali je "Oranje" slavilo golovima Gakpa u 29. i Venghorsta u 83. minutu.

U Štutgartu sastale su se selekcije sa kojima se Srbija sastaje u Grupi C.

Slovenija i Danska odigrale su nerešeno 1:1.

Poslednji termin rezervisan je za duel Srbije i Engleske u Gelzenkirhenu.

"Orlovi" će nakon 24 godine i prvi put od osamostaljenja, nastupati na šampionatu Evrope u fudbalu.

• 16. jun 2024 • 19:52

19:52

Kraj meča, podela bodova

Meč Slovenije i Danske završen je nerešenim rezultatom.

Golove su postigli Eriksen za Dance u 18. minutu i Janža za Sloveniju u 83. minutu susreta.

• 19:38

82' - Šporar pogađa spoljni deo mreže

Izbio je fudbaler Slovenije pred gol rivala, šutirao iskosa, ali je Oblak odbranio i lopta je završila u spoljnom delu mreže.

• 19:34

78' - GOL! Slovenija stiže do izjednačenja, Janža je strelac

Ređala su se uzbuđenja pred golom Danske i sada je Slovenija napokon stigla do izjednačenja.

Nakon kornera, lopta se odbila do Janža, koji je veoma snažno šutirao i uz pomoć bloka, matirao Oblaka.

Slovenija je izjednačila protiv Danske i sada je 1:1.

• 19:33

76' - Sada Šeško pogađa stativu

Fantastičan udarac slovenačkog napadača, koji je veoma snažno šutirao ka golu rivala.

Stativa je bila saveznik gola Kaspera Šmahjela.

• 19:31

75' - Slovenci sada ne koriste izgledniju šansu

Malo je nedostajalo da Šporar postigne pogodak i donese izjednačenje Sloveniji.

Udarac je otišao malo pored gola, pa ostaje 1:0 za Dansku.

• 19:22

63' - Hojlund u ogromnoj šansi, Oblak čuva svoj gol

Kakav napad Danske i kakva odbrana golmana Slovenije.

Kristijansen je sa leve strane ubacio loptu u peterac rivala, tamo je Hojlund imao odličnu poziciju za gol, ali je Jan Oblak neverovatno reagovao i odbranio.

• 19:08

52' - Uzbuđenja pred golom Danske, nema promene rezultata

Dva auta na polovini Danske rezultovala su uzbuđenjima.

Ipak, u oba navrata je nakako Šmajhel intervenisao, pa je ostalo 1:0 za Dance.

• 18:59

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Štutgartu...

• 18:46

Poluvreme: Slovenija - Danska 0:1

Danci na pauzu odlaze sa vođstvom koje im je doneo Kristijan Eriksen u 18. minutu susreta.

• 18:28

28' - Malo sreće za Sloveniju, ostaje 1:0

Eriksen je veoma snažno centrirao sa desne strane, a malo je nedostajalo da lopta od Mlakara uđe u gol Slovenije.

Sreća je bila na strani Slovenaca, pa ostaje 1:0 za selekciju Danske.