Dan III: Podela bodova Slovenije i Danske, "orlovi" videli prednosti i mane oba tima

Pobedom Holandije nad Poljskom, nastavljen je Evropski fudbalski šampionat. U Grupi C - Slovenija i Danska odigrali su nerešeno 1:1, dok je poslastica dana utakmica između Srbije i Engleske (21 čas)

Holandija je uspela u Hamburgu da napravi preokret i savlada Poljsku.

Poljaci su poveli u 16. minutu preko Bukse, ali je "Oranje" slavilo golovima Gakpa u 29. i Venghorsta u 83. minutu.

U Štutgartu sastale su se selekcije sa kojima se Srbija sastaje u Grupi C.

Slovenija i Danska odigrale su nerešeno 1:1.

Poslednji termin rezervisan je za duel Srbije i Engleske u Gelzenkirhenu.

"Orlovi" će nakon 24 godine i prvi put od osamostaljenja, nastupati na šampionatu Evrope u fudbalu.

16. jun 2024 • 19:52

Kraj meča, podela bodova

Meč Slovenije i Danske završen je nerešenim rezultatom.

Golove su postigli Eriksen za Dance u 18. minutu i Janža za Sloveniju u 83. minutu susreta.

82' - Šporar pogađa spoljni deo mreže

Izbio je fudbaler Slovenije pred gol rivala, šutirao iskosa, ali je Oblak odbranio i lopta je završila u spoljnom delu mreže.

78' - GOL! Slovenija stiže do izjednačenja, Janža je strelac

Ređala su se uzbuđenja pred golom Danske i sada je Slovenija napokon stigla do izjednačenja.

Nakon kornera, lopta se odbila do Janža, koji je veoma snažno šutirao i uz pomoć bloka, matirao Oblaka.

Slovenija je izjednačila protiv Danske i sada je 1:1.

76' - Sada Šeško pogađa stativu

Fantastičan udarac slovenačkog napadača, koji je veoma snažno šutirao ka golu rivala.

Stativa je bila saveznik gola Kaspera Šmahjela.

75' - Slovenci sada ne koriste izgledniju šansu

Malo je nedostajalo da Šporar postigne pogodak i donese izjednačenje Sloveniji.

Udarac je otišao malo pored gola, pa ostaje 1:0 za Dansku.

63' - Hojlund u ogromnoj šansi, Oblak čuva svoj gol

Kakav napad Danske i kakva odbrana golmana Slovenije.

Kristijansen je sa leve strane ubacio loptu u peterac rivala, tamo je Hojlund imao odličnu poziciju za gol, ali je Jan Oblak neverovatno reagovao i odbranio.

52' - Uzbuđenja pred golom Danske, nema promene rezultata

Dva auta na polovini Danske rezultovala su uzbuđenjima.

Ipak, u oba navrata je nakako Šmajhel intervenisao, pa je ostalo 1:0 za Dance.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Štutgartu...

Poluvreme: Slovenija - Danska 0:1

Danci na pauzu odlaze sa vođstvom koje im je doneo Kristijan Eriksen u 18. minutu susreta.

28' - Malo sreće za Sloveniju, ostaje 1:0

Eriksen je veoma snažno centrirao sa desne strane, a malo je nedostajalo da lopta od Mlakara uđe u gol Slovenije.

Sreća je bila na strani Slovenaca, pa ostaje 1:0 za selekciju Danske.

18' - GOL! Majstorije Danaca, Eriksen je strelac za 1:0

Majstorski potez Vinda nakon auta na protivničkoj polovini, sjajno je odložio loptu petom do Eriksena, koji je grudima sebi namestio loptu za šut i potom matirao Oblaka.

Danska vodi protiv Slovenije.

17' - Šeško umalo strelac

Koliko je opasan slovenački napadač, dokazao je Šeško u 17. minutu, kada je sa distance umalo postigao pogodak.

Lopta je otišla tik pored stative Šmajhela.

8' - Bez većih uzbuđenja

Danska deluje kao opasniji rival, ali za sada ne uspeva da stvori konkretnu priliku za pogodak.

1' - Počeo je meč

Glavni sudija Šerer označio je početak meča u Štutgartu, u kojem se sastaju Slovenija i Danska.

Sledi meč Slovenije i Danske, poznati su sastavi:

Kraj meča, Holandija je pobedila Poljsku

Golovima Gakpa u prvom i Veghorsta u drugom poluvremenu, Holandija je savladala Poljsku sa 2:1.

83' - GOL! Holandija preokreće, Venghorst je heroj

"Džoker" sa klupe Holandije, još jednom je bio Vout Veghorst.

Ake je poslao loptu u peterac rivala, a tamo je napadač "Oranja" sjajno reagovao i postigao gol.

Holandija pravi preokret i vodi 2:1.

59' - Poljska zapretila nakon dužeg vremena

Malo je nedostajalo da Poljaci uhvate rivala "na spavanju". Zalevskog je centrirao sa leve strane, dosta prostora imao je Kivior, čiji udarac brani golman Verbrugen.

Usledio je i pokušaj Zijelinski, ali je ponovo golman Holandije bio dobro postavljen.

52' - Simons ne koristi priliku, ostaje 1:1

Povukli su Holanđani napad u tranziciji, imali situaciju dva na dva na protivničkoj polovini, ali je Simonsu lopta prešla preko noge, pa je udarac bio neprecizan.

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Poljska - Holandija 1:1

Šut Depaja u poslednjim sekundama prvog poluvremena je završio tik pored gola Poljske, pa se na pauzu odlazi sa nerešenim rezultatom.

Poljska - Holandija 1:1.

42' - Gakpo neprecizan u izglednoj prilici

Možda i najbolja akcija na meču, nije rezultovala pogotkom. Brzo su razmenili fudbaleri Holandije nekoliko dodavanja, Ake je ubacio oštru loptu u peterac rivala, a tamo Gakpo iz izgledne pozicije, šalje loptu preko gola.

30' - GOL! Gakpo donosi izjednačenje Holandiji

Bilo je pitanje vremena kada će Holandija stići do izjednačenja, a upravo to se dogodilo u 30. minutu.

Gakpo se oslobodio čuvara, stvorio prostor za udarac, a lopta je uz malo sreće i odbijanja od bloka, završila u golu Poljske.

23' - Ređaju se prilike Holanđana

U dva navrata priliku za pogodak imao je Memfis Depaj. Jedan udarac završio je preko, a drugi pored gola Poljaka, pa promene rezultata nije bilo.

20' - Van Dajk umalo do gola, vrhunska odbrana Ščensnog

Mogla je i Holandija do gola nakon kornera, pošto je lopta "sela" na volej Van Dajku.

Odlično je reagovao golman Poljske, pa ostaje 1:0.

16' - GOL! Poljska vodi, Buksa je strelac

Nakon prekida, tačnije kornera, Poljaci dolaze do gola i prednosti.

Buksa se odlično kretao i bio najbolji u skoku, te glavom poslao loptu u mrežu.

3' - Holandija prva preti

Prvu priliku na meču stvorilo je "Oranje", ali je udarac Gakpa odbranio golman Ščensni.

Počeo je meč u Hamburgu...

Poznati su sastavi za prvi meč dana:

Holandija i Poljska otvaraju program

"Lale" su jedan od favorita iz senke na turniru u Nemačkoj, a takmičenje u Grupi D počinju utakmicom protiv Poljske.

Ekipa Ronalda Kumana želi da ponovi uspeh iz 1988. godine, kada su Gulit, Rajkard i Van Basten predvodili Holandiju do titule šampiona Evrope.