Dan IV: Rumuni iznenadili, Slovaci šokirali, Francuzi se provukli

Rumunija ubedljivo savladala Ukrajinu (3:0). Slovačka je pobedila Belgiju - 1:0, a istim rezultatom Francuska je savladala Austriju

Četvrtog dana Evropskog prvenstva u fudbalu u Nemačkoj, viđeni su veonma zanimljivi rezultati.

Rumunija je više nego ubedljivo savladala Ukrajinu sa 3:0 u Minhenu.

Usledilo je jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku šampionata.

Slovačka je u uzbudljivom meču u Frankfurtu savladala Belgiju 1:0.

Poslednji meč dana igran je u Dizeldorfu, u kojem je Francuska uspela uz dosta muka da savlada Austriju, takođe 1:0.

17. jun 2024 • 22:53

Kraj meča

Austrija - Francuska 0:1.

85' Sada je Mbape krvav

Probao je glavom Mbape, ali je pogodio protivnika u rame.

Razbio je nos Mbape, pa mu se ukazuje pomoć.

68' Tiram šutira, Penc brani

Tiram se izborio za prostor, dobro je šutirao, ali je Penc odlično odbranio.

65' Austrijanci imaju loptu, Francuska preti iz kontre

Austrija ima inicijativu, ima loptu u nogama, dok Francuzi čekaju kontru.

55' Nestvaran promašaj Mbapea!

Pobegao je Mbape odbrani, imao vremena, namestio se i šutirao - pored gola.

Neverovatan promašaj!

47' Grizman krvave glave

Veber se gradio, Grizman je završio u reklamama - udario je glavom i rasekao glavu.

Francuzi sa igračem manje dok se Grizmanu ne sanira povreda i uklone tragovi krvi.

46` Nastavljen je meč

Francuzi imaju loptu.

Poluvreme

Minimalna prednost Francuske.

38' GOL! Katastrofalna greška Vebera!

Mbape je probio po strani, poslao loptu pred gol, a Veber je nesrećno spoveo u svoju mrežu.

35' Kakva šansa za Austriju!

Divna akcija Austrijanaca, Baumgartner se našao oči u oči sa golmanom Francuske, koji je skinuo zicer i sačuvao mrežu.

23' Austrija preti preko Baumgartnera

Ušao je Baumgartner u kazneni prostor, ali je posustao u krajnjem trenutku, pa su defanzivci Francuske otklonili opasnost.

15' Grubi startovi na obe strane

Danso je bio grub prema Mbapeu, ali mu je Rabio ubrzo uzvratio istom merom.

9' Prvi napad Francuza, dobar pokušaj Mbapea

Probio je Mbape po levom boku, sjajno šutirao na kraju, ali je golman Austrije reagovao i izbacio loptu u korner.

1' Počeo je meč

Austrija ima loptu.

Austrija - Francuska, sastavi timova:

Kraj meča

Belgija - Slovačka 0:1.

88' Ipak nema gola!

Openda je dotakao rukom loptu kod prijema, pa je arbitar, nakon što je odgledao snimak, poništio gol Belgije.

87' GOL! Lukaku strelac

Svež i brzonog, Openda je probio po strani, vratio loptu na penal, gde je sačekao Lukaku i zatresao mrežu.

62' Hancko skida loptu sa gol-linije!

Doku je primio loptu, namestio se i šutirao, ali je Hancko na gol-liniji izblokirao!

60' Lukaku šutira, Dubravka brani

Lukaku je dočekao loptu u petercu, šutirao u ugao, ali je Dubravka odbranio.

56' Ipak ofsajd!

Čekala se odluka iz VAR sobe, Lukaku je bio u ofsajdu.

56' GOL! Lukaku konačno pogađa

Posle kornera, Trosar je poslao loptu na drugu stativu, Onana je visoko skočio i spustio loptu za Lukakua koji ovo nije mogao da promaši.

47' Slovaci ponovo prete

Haraslin se izborio za poziciju, šutirao snažno sa distance, ali pokraj gola.

46' Nastavljen je meč

Belgija kreće u napad.

Poluvreme

Slovačka vodi posle 45 minuta igre.

42' Ponovo se obrukao Lukaku

Imao je situaciju jedan na jedan, ali Lukaku nije uspeo da iskontroliše loptu i uputi udarac.

41' Sjajna odbrana Kastelsa!

Odličan napad Slovačke, Haraslin je uhvatio volej na ivici kaznenog prostora, ali je Kastels divnom reakcijom sačuvao mrežu.

36' Onana šutira glavom posle kornera

Belgija je uspela da zapreti posle kornera, ali mlak udarac Onane je završio u rukama Dubravke.

26' Odlični Slovaci, Belgija bez prave ideje

Slovačka odlična za sada - čvrsta, borbena, sigurna i čuva prednost.

Belgijanci su imali onu šansu sa početka meča, ali osim nje - nema previše pozitivnih stvari u igri Tedeskove ekipe.

21' Velika šansa za Trosara

Istrčao je Dubravka sa gola, Trosar je imao prazan gol ali je šutirao preko prečke.

15' Belgija pokušava da uzvrati

Nastavljaju Belgijanci sa napadima, sada je izblokiran pokušaj Dokua.

6' GOL! Slovačka vodi

Velika greška Žeremija Dokua, Slovačka munjevito dolazi do gola.

Kucka je šutirao, a Ivan Šranc pokupio odbitak i doneo prednost Slovačkoj.

3' Neverovatan promašaj Lukakua

Žeremi Doku je sjajno probio odbranu, dodao do De Brujnea, a ovaj do Lukakua.

Napadač je sa tri metra šutirao pravo u golmana.

Prvi napad ima Slovačka.

Belgija - Slovačka, sastavi timova:

Kraj meča

Rumunija - Ukrajina 3:0.

84' Najbolja prilika za Ukrajince

Mudrik je prošao po strani, a onda snažno šutirao, ali nije bilo ni blizu gola.

77' Dobar pokušaj Sudakova

Sudakov je dobro šutirao sa distance, ali je Nica odbranio, iako je bio nesiguran.

70' Rumunija pritiska

Ipak, još uvek bez konkretne šanse.

57' GOL! Rumunija vodi 3:0!

Posle kornera, Denis Man je sa loptom ušao u kazneni prostor, dodao do Draguša a ovaj je sproveo u mrežu.

53' GOL! Rumunija vodi 2:0

Novi gol Rumuna sa distance, sada je strelac Marin.

Brza kontra Rumunije, Razvan Marin je završio preciznim udarcem sa dvadesetak metara.

Lunjin je i sada bio na lopti, ali mu je lopta prošla ispod ruku.

46' Prete Rumuni

Koman je šutirao iz driblinga, ali daleko od gola.

Rumuni imaju loptu.

Poluvreme

Rumunija vodi posle prvih 45 minuta igre.

39' Prečka!

Umalo da Stanču postigne još lepši gol - šuitirao je direktno iz kornera, savladao je Lunjina, ali je lopta pogodila prečku.

29' GOL! Rumunija vodi

Fantastičan gol je postigao Nikolaje Stanču.

Pogrešila je odbrana Ukrajine, lopta je došla do iskusnog Stančua, koji je opalio sa distance i zatresao mrežu.

22' Dovbik je probao

Oprobao je udarac Artjom Dovbik, ali je šutirao neprecizno.