Dan V: Turska bolja od Gruzije, Portugalci "kroz iglene" uši protiv Češke

Utakmicama u Grupi F završio se prvi krug takmičenja na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Turska savladala debitanta Gruziju (3:1), Portugalija u poslednjim trenucima došla do preokreta protiv Češke (2:1). Kretanje rezultata sa svih mečeva na Euru možete pratiti na našem portalu putem bloga uživo

Petog dana Evropskog prvenstva odigrani su mečevi u Grupi F, čime je završeno prvo kolo na turniru.

Turska je savladala Gruziju 3:1 u odličnom meču, dok je Portugalija protiv Češke došla do preokreta u samom finišu.

Već u sredu igraju se mečevi drugog kola u grupama A i B.

18. jun 2024 • 22:53

Kraj meča, pobeda Portugalije 2:1

Pobedom Portugalije nad Češkom završena je prva runda takmičenja na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

90+2' - GOL! Pogotkom rezerviste Konseisaa, Portugalija dolazi do 2:1!

Još jedna velika greška Hranača, koji je omogućio rezervisti Fransisku Konseisau da zatrese mrežu Češke i donse preokret i najverovatnije pobedu Portugaliji!

88' - Poništen gol Portugalcima

Uspeo je Diogo Žota da zatrese mrežu Češke, ali je prethodno Kristijano Ronaldo, koji je pogodio ststivu, bio u ofsajd poziciji.

69' - GOL! Autogolom Hranača, Portugalija dolazi do izjednačenja - 1:1!

Ono što nije uspelo portugalskim napadačima, postigao je Hranač - autogolom češkog defanzivca rezultat je izjednačen.

62' - GOL! Češka dolazi do vođstva 1:0!

U jeku inicijative Portugalije, koja doduše traje od početka meča, Česi dolaze do prvog pogotka.

Lukaš Provod je preciznim udarcem savladao golmana Kostu i doneo veliku radost češkim navijačima u Lajpcigu.

Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Lajpcigu, nije bilo izmena u sastavima timova.

Ronaldo i Pepe ispisali istoriju EP

Na utakmici protiv Češke, Kristijano Ronaldo i Pepe oborili su rekorde Evropskih prvenstava.

Poluvreme u Lajpcigu bez golova

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta igre, ali je Portugalija bila više nego dominantan rival.

Ronaldo je imao dva pokušaja, oba puta je uspešniji od njega bio češki golman Stanek.

35' - Lopta ispred gola Češke, Stanek odbranio zicer Ronaldu

Sve vreme se igra na polovini češke reprezentacije, a vrlo često pred samim kaznenim prostorom.

Najbolju priliku na meču propustio je Ronaldo, kojem je Stanek odbranio udarac u situaciji jedan na jedan.

15' - Pritisak Portugalaca od starta, golova nema

Od početka meča lopta je u posedu portugalskih fudbalera, ali za sada nema ozbiljnijih prilika pred golom češkog golmana Staneka.

Počeo je meč

Napadom Portugalije počeo je meč u Lajpcigu.

Italijan sudi meč u Lajpcigu

Utakmicu na "Red bul areni" sudiće Italijan Marko Gvida.

Ronaldo predvodi napad Portugalije protiv Češke

Poznati su sastavi timova za meč Portugalija - Češka.

90+6' GOL! Turska overava pobedu u poslednjim trenucima meča - 3:1!

Bacili su Gruzini sve karte na napad, pogodili stativu i imali odličnu priliku za izjednačenje.

Ipak, golman Gruzije otišao je u protivnički kazneni prostor, pa je rezervista Akturkoglu postigao pogodak na praznu mrežu i postavio konačan rezultat meča.

70' - Prečka sprečila Gruziju da dođe do izjednačenja

Fantastična akcija gruzijskog tima - Kočorašvili se našao u gol šansi, ali je pogodio samo prečku turkog gola.

65' - GOL! Prelep udarac mladog Gulera, Turska ponovo vodi - 2:1!

Mladi 19-godišnji fudbaler Reala Arda Guler postiže prelep pogodak za Tursku, koja još jednom dolazi do prednosti u Dortmundu - 2:1!

60' - Nema promene rezultata - 1:1

Dinamičan meč i u nastavku - dve ekipe se smenjuju u atacima ka protivničkom golu, ali za sada nema promene rezultata sa poluvremena.

Nastavljen je izuzetno zanimljiv duel u Dortmundu.

Poluvreme u Dortmundu - 1:1

Uzbudljiv meč u Dortmundu u prvih 45 minuta, rezultat je izjednačen 1:1.

Turci su bolje počeli meč i poveli, ali je posle poništenog gola inicijativu preuzela Gruzija i stigla do poravnanja.

32' - GOL! Gruzija dolazi do izjednačenja - 1:1!

Odličan napad Gruzije pogotkom završava Mikautadze, što je prvi pogodak za debitante na Evropskim prvenstvima!

27' - VAR poništio novi gol Turske

Malo je nedostajalo da Turska u samo dva minuta postigne dva pogotka, ali je VAR utvrdio da se strelac Jildiz nalazio u ofsajf poziciji.

25' - GOL! Turska vodi 1:0 prelepim golom Muldura!

Sjajnim volej udarcem, Mert Muldur donosi prednost Turskoj u 25. minutu utakmice!

10' - Ajhan pogađa stativu!

Turska je bolji rival u prvih 10 minuta utakmice, a stativu gruzijskog gola pogodio je Ajhan - mnogo sreće za debitanta na Euru.

Počeo je meč u Dortmundu

Počeo je prvi susret današnjeg programa, sastaju se Turska i Gruzija.

Argentinac deli pravdu u Dortmundu

Glavni sudija meča koji se igra na "Signal Iduna parku" u Dortmundu je Argentinac Fakundo Teljo.