Dan VI: Remi Hrvatske i Albanije, Nemci rutinski, Škotska popravila utisak

Hrvatska i Albanija odigrale nerešeno - 2:2. U drugom meču dana Nemačka je savladala Mađarsku sa 2:0, dok su u poslednjem meču Škotska i Švajcarska odigrale nerešeno - 1:1

19. jun 2024 • 22:46

Kraj meča

Škotska - Švajcarska 1:1.

82' GOL! Ipak ofsajd...

Embolo je izašao jedan na jedan sa Ganom, lako smestio loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

78' Ndoje šutira preko gola

Zalomio je ka sredini Ndoje, ali onda šutirao nekontrolisano preko gola.

67' Stativa!

Škotsku su milimetri delili od novog vođstva!

Grant Henli je najbolje skočio posle prekida, šutirao dobro glavom ali pravo u stativu!

58' Velika šansa za Švajcarsku

Ndoje je izdržao duel, namestio se i šutirao pored gola sa ivice šesnaesterca.

46` Nastavljen je meč

Švajcarska ima loptu.

Poluvreme

Posle prvih 45 minuta, rezultat je 1:1.

42' Gan brani na drugoj strani

Džaka je šutirao, ali je Gan još jednom dobro reagovao.

41' Škotska preti iz kornera

Mektomini je ubacio iz kornera, Če Adams sa druge stative šutirao, ali je Zomer bio dobro postavljen i lako odbranio.

33' GOL! Ipak ofsajd...

Ndoje je uspeo da ubaci loptu u mrežu, ali je bio u minimalnom ofsajdu.

32' Sjajna odbrana Gana

Ndoje se izborio za poziciju, odlično šutirao, ali je Gan to odbranio.

Korner za Švajcarsku.

26' GOL! Švajcarska je izjednačila

Katastrofalna greška odbrane Škotske, predali su loptu Šaćiriju, koji je šutirao iz prve sa dvadesetak metara i postigao sjajan gol.

13' GOL! Škotska vodi

Brza kontra Škota, Skot Mektomini je završio uz mnogo sreće, pošto je Šer zakačio loptu ispred svog golmana i skrenuo je u mrežu.

1' Počeo je meč

Škotska kreće u napad.

Škotska - Švajcarska, sastavi timova:

Kraj meča

Nemačka - Mađarska 2:0.

90' Mađari na korak od gola

Vili Orban je šutirao, ali je Kimih izblokirao na gol-liniji.

78' Mirna završnica

Nema previše uzbuđenja u završnici meča.

67' GOL! Nemačka je uvećala prednost

Sjajan napad Nemaca, akciju je završio Ilkaj Gundogan.

60' Dobar napad Mađarske

Varga je visoko skočio i uputio glavom udarac, ali iznad gola.

Dobar napad Mađara.

55' Napada Nemačka

Gulači je oprezan, intervenisao je i zaustavio udarac Tonija Krosa.

Mađari imaju loptu.

Poluvreme

Nemačka vodi 1:0.

45+2' GOL! Ipak ofsajd...

Šalaj je zatresao mrežu nakon prekida, ali iz nedozvoljene pozicije.

44' Musijala blizu drugog gola

Odlično je šutirao Musijala, tik pored stative.

26' Kakva šansa za Mađarsku!

Dominik Soboslaj je strahovito šutirao iz slobodnjaka, Nojer je "izvadio" loptu iz gola, a Šalaj nije uspeo da pošalje odbitak u mrežu.

22' Važi gol, Nemačka vodi

Potvrđen je gol, Nemačka vodi.

22' Čeka se VAR

Ipak će se proveriti ova situacija.

22' GOL! Nemačka vodi

Džamal Musijala je smestio loptu u gol, nakon velike gužve.

Mađari su očekivali da će arbitar dosuditi faul, Gundogan je prvi stigao do lopte, dodao do Musijale a ovaj zatresao mrežu.

20' Inicijativa Nemaca

Polako Nemci stežu obruč, ali se Mađarska uspešno brani.

11' Sjajna šansa za Haverca

Haverc je dobio duel sa Orbanom, zatim snažno šutirao, ali je Gulači fantastično odbranio.

Nemačka je propustila zicer.

5' Prvi pokušaj Nemaca

Kai Haverc je primio loptu na boku, ušao u sredinu i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je to učinio mlako, pa je ona završila u naručju golmana Mađarske.

1' Neoprezan Kimih, Nojer reaguje

Šalaj je stigao do lopte pre opuštenog Kimiha, ali je Nojer reagovao i sačuvao mrežu.

Nemačka ima prvi napad.

Nemačka - Mađarska, sastavi timova:

Kraj meča

Hrvatska - Albanija 2:2.

90+5' GOL! Albanija je izjednačila!

Klaus Đasula se iskupio za autogol, završio je dobar napad Albanije i doneo izjednačenje.

90' Još pet minuta igre

Meč je produžen za pet minuta.

89' Livaković brani udarac Hodže

Dobro je šutirao Hodža sa distance, ali je Livaković odbranio.

77' GOL! Preokret Hrvatske

Potpuni preokret Hrvata.

Budimir je uspeo da sačuva loptu u duelu, proigra Sučića, ovaj šutirao i izblokiran je, ali se lopta odbila do Đasule, a potom u mrežu.

76' Sreća na strani Albanaca

Spetljao se Sučić u kaznenom prostoru, Strakoša je došao do lopte.

74' GOL! Hrvatska je izjednačila

Hrvatska je uspela da otključa odbranu Albanije - lopta je došla do Kramarića, on je sačekao i poslao je u mrežu.

67' Albanija iz kontre do udarca ka golu

Bajrami je vukao ka golu, ali je užasno šutirao sa dvadesetak metara.

62' Albanija se grčevito brani

Hrvatska pokušava da pronađe rupu u odbrani protivnika, ali se Albanci disciplinovano brane.

54' Kovačić preti

Kovačić je šutirao sa distance, lopta je zakačila jednog defanzivca Albanije, ali je Strakoša došao do nje.

50' Prva šansa za Hrvate

Sučić je dobio loptu u kaznenom prostoru, namestio se i šutirao, ali je Strakoša odbranio.

Prva prilika za Hrvatsku na meču.

Hrvatska ima loptu.

Sučić i Pašalić su na terenu umesto Brozovića i Majera.

Poluvreme

Hrvatska je imala inicijativu, imala loptu, ali Albanija je imala konkretne prilike i Albanija ima rezultat.

45+1' Ponovo Livaković ostavlja Hrvatsku u životu

Manaj je probao glavom sa peterca, ali je Livaković još jednom sačuvao gol.

31' Savršena šansa za Albaniju!

Modrić je izgubio loptu, Albancija krenula u kontru a Aslani je bio u situaciji jedan na jedan sa golmanom.

Livaković je, ivaj put, sačuvao mrežu.

20' Brozović je probao

Pokušao je Brozović sa ivice kaznenog prostora, ali je bio neprecizan.

Hrvatska želi što pre do izjednačenja, ali se Albanija dobro brani.

15' Ponovo preti Albanija

Bajrami je dobro šutirao, tik pored stative.

Albanija ima korner.

11' GOL! Albanija vodi

Šok za Hrvatsku, koja je imala loptu i inicijativu u prvih deset minuta.

Prvi ozbiljan napad Albanije završio se golom - Hisaj je centrirao, Lači glavom smešta loptu u mrežu.

1' Počela utakmica između Hrvatske i Albanije

Prvi sa centra kreću Albanci.

Sastavi Hrvatske i Albanije:

Istorijski duel u Hamburgu

Duel u Hamburgu između Hrvatske i Albanije ima i istorijsku konotaciju, pošto će se dve reprezentacije prvi put suočiti na nekom takmičenju.

Biće ovo prva međusobna utakmica ove dve reprezentacija, a pored Albanije, Hrvati sa još tri evropske selekcije nikada nisu ukrstili koplja: Farskim Ostrvima, Luksemburgom i Crnom Gorom.

Navijači Hrvatske i Albanije zajedno navijaju i provociraju Srbe

Pristalice fudbalskih reprezentacija Hrvatske i Albanije zajedno navijaju u Hamburgu uoči meča dve selekcije u drugom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Lokalni mediji navode da su se navijači Hrvatske i Albanije okupili su u velikom broju u Hamburgu. Oni svojim pesmama i političkim porukama provociraju druge navijače, a pre svega pristalice Srbije i Grčke.

Na društvenim mrežama pojavili su se snimci pojedinih albanskih navijača koji pokazuju "dvoglavog orla", simbol tzv. velike Albanije.