Srbija u nadoknadi do boda, Jović sačuvao "orlove" od bruke protiv Slovenije

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Slovenijom 1:1 (0:0,) u drugom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu. "Orlovi" nakon dva meča imaju jedan osvojen bod, pa će duel sa Danskom (25. jun) odlučivati o njihovoj sudbini na šampionatu Evrope u Nemačkoj

Malo je nedostajalo da fudbalska reprezentacija Srbije priredi još jedno veliko razočaranje na velikim turnirima.

Sekunde su delile Sloveniju od istorijske prve pobede na Evropskom prvenstvu, a izabranike Dragana Stojkovića Piksija do novog poraza.

Vodili su Slovenci od 69. do 95. minuta susreta, ali je u poslednjim sekundama Srbija izjednačila i stigla do boda.

Neizvesna utakmicu odigranu na "Fudbalskoj areni" (Alijanc) u Minhenu, rešena je u poslednjih dvadesetak minuta.

Slovenija je iskoristila kiks i izgubljenu loptu "orlova" na protivničkoj polovini, povela napad u tranziciji i krunisala ga pogotkom Karničnika.

Do gola i prvog boda na šampionatu, "orlovi" su stigli pogotkom u petom minutu nadoknade.

Korner je izveo Ilić, a najbolji u skoku bio je Luka Jović, koji je postigao izuzetno bitan pogodak.

Nakon dva odigrana meča u Grupi C, Srbija ima jedan osvojen bod, dok je Slovenija na dva.

Za razliku od meča sa Engleskom, Srbija je počela susret nešto bolje.

"Orlovi" su hteli da diktiraju uvodni tempo i da traže način da probiju protivničku odbranu, te stvore nešto izgledniju priliku.

Ipak, već nakon par minuta je utakmica dobila drugačiji zaokret.

Slovenci su počeli da igraju slobodnije i to je rezultovalo uzbuđenjima pred golom Srbije.

Prvo je Čerin šutirao sa distance u Rajkovića, a potom je Mlakar iz solidne situacije, takođe oprobao udarac koji je završio u rukama srpskog golmana.

Prvi šut u okvir gola rivala u prvom delu meča, Srbija je imala u 27. minutu, kada je Vlahović glavom poslao loptu do Oblaka.

Do kraja prvog dela meča, obe ekipe mogle su do gola, ali se rezultat nije menjao.

"Orlovi" su nakon kornera u 30. minutu uspeli da ubace loptu gotovo do gol-linije rivala, ali je tamo intervenisao defanzivac  Slovenije.

Osam minuta kasnije, sreća je bila saveznik selekcije Dragana Stojkovića Piksija.

Publika na stadionu je već videla loptu u golu Rajkovića, ali je nakon šuta Elšnika, ona pogodila stativu.

Na odbitak je naleteo Šeško, koji je prebacio nebranjen gol Slovenije.

Mitrović je par minuta kasnije uspeo da pokaže svoje fizičke sposobnosti, kada je izdržao duel sa rivalom u protivničkom petercu, ali je Oblak odbranio njegov pokušaj izbliza.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja i dva golaa.

Meč je rešen u poslednjih dvadesetak minuta, kada su obe selekcije postigle po jedan pogodak.

Slovenci su u 69. minutu poveli preko Karničnika, kada su poveli odličan kontra-napad i pretvorili ga u pogodak.

Delovalo je da će se izabranici selektora Keka uspešno odbraniti, ali je Srbija u poslednjoj sekundi stigla do izjednačenja.

Veliko slavlje kako fudbalerima i klupi naše selekcije, tako i velikom broju navijača, doneo je Luka Jović.

Srpski napadač bio je najviši u skoku nakon kornera i glavom poslao loptu u mrežu.

Naredni meč, Srbija će odigrati protiv selekcije Danske, 25. juna od 21.00.

20. jun 2024 • 16:55

Kraj meča

Slovenija - Srbija 1:1.

90+5' GOOOOL! Srbija je izjednačila!

Luka Jović je strelac!

90' Još pet minuta igre

Igraće se još pet minuta.

87' Opsada gola Jana Oblaka

Igra se pred golom Slovenije, ali nema većih opasnosti po Jana Oblaka.

83' Pokušaj Samardžića

Nekoliko igrača je nanizao Samardžić, pa šutirao pored gola.

80' Slovenci blizu drugog gola

Umalo je Karničnik stavio tačku, šutirao je pored stative.

72' Prečka!

Mitrović je šutirao, pogodio je prečku.

69' GOL! Slovenija vodi

Brz kontranapad Slovenije, Žan Karničnik je završio akciju golom.

65' Dvostruka izmena

Lukić i Vlahović napuštaju teren, u igri su Luka Jović i Sergej Milinković-Savić.

58' Dobar Šeškov pokušaj

Kontra Slovenaca, Benjamin Šeško je lepo šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Rajković odlično reagovao.

55' Povukli su se Slovenci, inicijativa Srbije

"Orlovi" sve sigurniji, imaju loptu i pokušavaju da napadnu.

51' Nova prilika za Mitrovića

Mitović je dobio odličan pas od Tadića, probao glavom, izblokiran je pa će Srbija dobiti novi korner.

50' Umalo autogol!

Lopta pred gol Slovenaca, Bijol je umalo poslao u mrežu.

Korner za Srbiju.

47' Velika šansa za Mitrovića!

Fantastično je odigrao Tadić, Mitrović pokušao da prebaci Oblaka, ali je golman Slovenije sačuvao mrežu.

46' Nastavljen je meč

Jedna promena u timu Srbije.

Umesto Mladenovića, na terenu je Mijat Gaćinović.

Poluvreme

Nema promene rezultata u prvih 45 minuta igre.

44' Izblokiran Lukić

Šutirao je Lukić sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran.

41' Velika šansa za Mitrovića!

Prihvatio je loptu Mitrović, a potom šutirao, ali je Oblak odbranio.

Preblizu je bio napadač Srbije.

38' Stativa!

Mnogo sreće je imala Srbija sada!

Elšnik je napravio slalom, a onda pogodio stativu.

U nastavku je šutirao Šeško, bio je blizu gola.

30' Srbija blizu gola

Velika gužva pred golom Jana Oblaka, malo je nedostajalo da do lopte dođe Mitrović i pošalje je u mrežu.

27' Vlahović šutira, Oblak brani

Prvi udarac Srbije ka golu Slovenije.

Vlahović je šutirao glavom iz teške pozicije, ali Oblak dolazi do lopte bez previše problema.

25' Žuti karton za Mladenovića

Zakasnio je Mladenović, napravio faul i dobio žuti karton.

23' Slovenija opasnija

Slovenci deluju odlučnije i izgleda kao da imaju ideju kako da napadnu gol Predraga Rajkovića.

17' Srbija preuzima inicijativu

"Orlovi" imaju više loptu u nogama, ali za sada nema konkretnog napada i prilike.

8' Novi opasan napad Slovenije

Mlakar se izborio za poziciju, šutirao dobro - pravo u Rajkovića.

Slovenija opasnija na startu meča.

4' Prvi udarac Slovenije

Saša Lukić je izgubio loptu, Gnezda Čerin je šutirao sa distance, ali pravo u Rajkovića.

1' Počeo je meč

Slovenci imaju prvi napad.

Intoniraju se himne

Uskoro će početi meč.

Đokovićeva poruka fudbalerima

Kao i pred početak meča sa Engleskom, puštena je poruka ppodrške Novaka Đokovića.

U Minhenu je i Olga Danilović

Na stadionu u Minhenu je i srpska teniserka Olga Danilović.

Startne postave Srbije i Slovenije:

Sastav Slovenije za meč sa "orlovima"

Selektor Slovenije Matjaž Kek odlučio se za sledećih 11 igrača: Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža – Stojanović, Elšnik, Gnezda Cerin, Mlakar – Šporar i Šeško.

Startne postave - Tadić od starta, Sergej na klupi

Srbija utakmicu protiv Slovenije počinje u sledećem sastavu: Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Mladenović, Živković, Ilić, Lukić - Tadić, Vlahović i Mitrović.

Za razliku od prvog duela sa Englezima, Piksi meč kreće sa Mladenovićem po levom boku, Ilić je umesto Gudelja na sredini terena, dok se kapiten Tadić vraća u startnu postavu umesto Sergeja Milinkovića-Savića.

Tabela grupe C:

Navijači Srbije i Slovenije zajedno na putu ka stadionu

Lepe slike stižu iz Minhena - navijači Srbije i Slovenije jedni pored drugih krenuli su ka "Alijanc areni".

I oči najvećih zvezda uprte u Minhen – Đoković uz Srbiju, Dončić uz Sloveniju

Duel Srbije i Slovenije na Euru u Nemačkoj izazvao je veliku pažnju i kod dve najveće balkanske sportske zvezde – Novaka Đokovića i Luke Dončića.

Navijači metroom krenuli ka "Alijanc areni"

Navijači Srbije i Slovenije krenuli su metroom ka "Alijanc areni", gde se od 15 časova sastaju dve fudbalske selekcije.

UEFA umesto zastave Srbije novinarima greškom poslala hrvatsku

Evropska fudbalska unija u mejlu koji šalje akreditovanim novinarima, u kojem se navode aktivnosti za naredni dan, greškom je umesto zastave Srbije poslala hrvatsku.

U najavi meča između fubalera Srbije i Slovenije, umesto zastave Srbije našla se zastava Hrvatske, a takođe, umesto zastave Italije stavljena je zastava Mađarske.

UEFA je naknadno ispravila propust i poslala ispravnu zastavu Srbije.

"Luka Dončić jedan je od nas!"

Navijači Srbije uputili su poruku slovenačkim "suparnicima" - "Luka Dončić jedan je od nas", ori se iz grla fanova "orlova", koji jasno aludiraju na srpsko poreklo najboljeg slovenačkog košarkaša.

Navijači "orlova" u Minhen stigli sa svih strana sveta

Među navijačima koji su u Minhen stigli da podrže fudbalsku reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu nalaze se fanovi od Vankuvera do Melburna.

Premijer Srbije obišao "orlove" i pružio im podršku pred meč sa Slovenijom

U danu kada reprezentacija Srbije igra jednu od najvažnijih utakmica u novijoj istoriji našeg fudbala, "orlove" je u Minhenu posetio predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević.

Premijera su dočekali predsednik FSS Dragan Džajić, selektor Dragan Stojković i direktor reprezentacije Stevan Stojanović.

"Veseli se srpski rode" i "Kosovo je srce" Srbije ori se Minhenom

"Veseli se srpski rode, srpski rode, do slobode", ori se Minhenom. Odmah potom je moglo da se čuje i da je Kosovo srce Srbije.

I Slovenci će imati podršku navijača

Poput reprezentacije Srbije, i slovenački fudbaleri imaći značajnu podršku svojih pristalica sa tribina "Alijanc arene".

Danas igra Srbija!

Uz snimke intoniranja himne "Bože pravde" pred duel sa Englezima, FSS je najavio meč "orlova" sa Slovenijom.

Dragan Stojković, a nije Piksi

Među živopisnim navijačima "orlova" u Minhenu je i Dragan Stojković, a nije Piksi. Pogledajte zanimljivu priču sagovornika reportera RT Balkan.

Rumun glavni sudija meča na "Alijanc areni"

Ištvan Kovač iz Rumunije biće glavni sudija na meču između Srbije i Slovenije u drugom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Piksi najavio tri promene

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi najavio je tri promene u sastavu "orlova" u odnosu na onaj koji je počeo utakmicu sa Englezima.

Srpski navijači "okupirali" Marjanplac

Veliki broj navijača "orlova" uveliko se nalazi na Marjanplacu u Minhenu, odakle sledi polazak na "Alijanc arenu", gde Srbija i Slovenija od 15 časova igraju meč drugog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu.