Španci potvrdili klasu, Italija zakomplikovala prolaz

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je selekciju Italije sa 1:0 u meču drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj
Španci potvrdili klasu, Italija zakomplikovala prolazGetty © PressFocus/MB Media

"Furija" je samo dodatno potvrdila svoj kvalitet i status na šampionatu Evrope.

Izabranici selektora De la Fuentea su veći deo meča bili bolji rival, imali više loptu u nogama, stvarali veći broj šansi i na kraju zasluženo slavili.

Uprkos brojnim uzbuđenjima pred oba gola (ali uglavnom pred onim na kojem je branio Donaruma), jedini gol na meču viđen je u 55. minutu susreta.

Niko Vilijams, koji je zadavao glavobolje defanzivcima Italije, probio je po levoj strani i centrirao u šesnaesterac rivala.

Tamo Morata uspeva samo da zakači loptu, ali je to prevarilo Donarumu, koji loše interveniše, a lopta pogađa Kalafijorija, koji postiže autogol.

Do kraja susreta viđene su šanse na obe strane terena, ali promene rezultata nije bilo.

Nakon dva odigrana kola, Španija ima dve pobede i prva je na tabeli Grupe B.

Italija ostaje na tri, dok Hrvatska i Albanija imaju po bod.

U poslednjem kolu grupne faze, Španija će igrati protiv Albanije, dok će Italija igrati sa Hrvatskom za prolaz u nokaut fazu takmičenja.

• 20. jun 2024 • 22:53

22:53

Kraj meča, Španija je pobedila Italiju

Autogolom Kelafijorija u 55. minutu, Španija stiže do pobede nad Italijom u drugom kolu Grupe B.

• 22:28

71' - Vilijams pogađa prečku

Sjajan prodor levog krila Španije, koje je izborilo poziciju za šut i "opalilo" po lopti, koja pogađa prečku.

• 22:12

55' - GOL! Španija vodi

Autogolom Kalafijorija, Španija stiže do vođstva.

Vilijams je ubacio oštru loptu u peterac rivala, a tamo je defanzivac Italije smešta u svoju mrežu.

• 22:10

52' - Veliki promašaj Pedrija

Kukurelja je probio po levoj strani, uputio sjajnu povratnu loptu u peterac rivala ka Pedriju, ali vezista Španije šutira pored gola.

Veliku priliku ne koristi "furija".

• 22:04

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Gelzenkirhenu...

• 21:48

Poluvreme: Španija - Italija 0:0

Uprkos uzbuđenjima, uglavnom pred golom Italije, promene rezultata u prvih 45 minuta nije bilo.

• 21:11

10' - Nova šansa za Španiju, Vilijams neprecizan

Pedri je povukao tranzicioni napad Španije i odložio za Moratu na levu stranu. Usledio je savršen centaršut ka Vilijamsu, koji glavom sa par metara udaljenosti, šutira pored gola Italije.

Ostaje 0:0.

• 21:02

2' - Sjajan start, Španija umalo do gola

Odlično je probio Niko Vilijams po levoj strani, usledio je centaršut ka Pedriju i udarac glavom, ali i fantastična reakcija golmana Donarume.