Španci potvrdili klasu, Italija zakomplikovala prolaz

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je selekciju Italije sa 1:0 u meču drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj

"Furija" je samo dodatno potvrdila svoj kvalitet i status na šampionatu Evrope.

Izabranici selektora De la Fuentea su veći deo meča bili bolji rival, imali više loptu u nogama, stvarali veći broj šansi i na kraju zasluženo slavili.

Uprkos brojnim uzbuđenjima pred oba gola (ali uglavnom pred onim na kojem je branio Donaruma), jedini gol na meču viđen je u 55. minutu susreta.

Niko Vilijams, koji je zadavao glavobolje defanzivcima Italije, probio je po levoj strani i centrirao u šesnaesterac rivala.

Tamo Morata uspeva samo da zakači loptu, ali je to prevarilo Donarumu, koji loše interveniše, a lopta pogađa Kalafijorija, koji postiže autogol.

Do kraja susreta viđene su šanse na obe strane terena, ali promene rezultata nije bilo.

Nakon dva odigrana kola, Španija ima dve pobede i prva je na tabeli Grupe B.

Italija ostaje na tri, dok Hrvatska i Albanija imaju po bod.

U poslednjem kolu grupne faze, Španija će igrati protiv Albanije, dok će Italija igrati sa Hrvatskom za prolaz u nokaut fazu takmičenja.

20. jun 2024 • 22:53

Kraj meča, Španija je pobedila Italiju

Autogolom Kelafijorija u 55. minutu, Španija stiže do pobede nad Italijom u drugom kolu Grupe B.

71' - Vilijams pogađa prečku

Sjajan prodor levog krila Španije, koje je izborilo poziciju za šut i "opalilo" po lopti, koja pogađa prečku.

55' - GOL! Španija vodi

Autogolom Kalafijorija, Španija stiže do vođstva.

Vilijams je ubacio oštru loptu u peterac rivala, a tamo je defanzivac Italije smešta u svoju mrežu.

52' - Veliki promašaj Pedrija

Kukurelja je probio po levoj strani, uputio sjajnu povratnu loptu u peterac rivala ka Pedriju, ali vezista Španije šutira pored gola.

Veliku priliku ne koristi "furija".

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Gelzenkirhenu...

Poluvreme: Španija - Italija 0:0

Uprkos uzbuđenjima, uglavnom pred golom Italije, promene rezultata u prvih 45 minuta nije bilo.

10' - Nova šansa za Španiju, Vilijams neprecizan

Pedri je povukao tranzicioni napad Španije i odložio za Moratu na levu stranu. Usledio je savršen centaršut ka Vilijamsu, koji glavom sa par metara udaljenosti, šutira pored gola Italije.

Ostaje 0:0.

2' - Sjajan start, Španija umalo do gola

Odlično je probio Niko Vilijams po levoj strani, usledio je centaršut ka Pedriju i udarac glavom, ali i fantastična reakcija golmana Donarume.

1' - Počeo je meč

Nakon intoniranja himni, počeo je meč u Gelzenkirhenu...

Poznati su satavi timova za meč Španije i Italije:

Kraj meča

Engleska - Danska 1:1.

85' Danci prete

Nekoliko dobrih napada Danaca, Hojbjerg je još jednom šutirao sa distance ali pored gola.

Englezi se ozbiljno muče u završnici.

72' Velika šansa za Votkinsa

Tek što je ušao u igru, Oli Votkins se našao u odličnoj prilici.

Primio je loptu od Belingema, ali je njegov udarac zaustavio Kasper Šmajhel.

56' Stativa!

Fil Foden je šutirao sa velike udaljenosti, ali je stativa zaustavila loptu.

53' Englezi blizu novog vođstva

Saka je nekako primirio dugu loptu, onda šutirao glavom iz teške pozicije, a lopta je završila pored gola.

46' Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme

Danska - Engleska 1:1.

34' GOL! Danska je izjednačila

Sjajan gol je postigao Morten Hjulmand!

Vezista Sportinga je opalio po lopti sa 28 metara, lopta od stativu ulazi u gol!

26' Bez previše uzbuđenja

Engleska je rano došla do gola, Danska sada ima loptu, ali nema konkretnih prilika.

18' GOL! Engleska vodi

Neodlučnu reakciju odbrane Danske iskoristio je Hari Kejn i doneo prednost svom timu.

13' Foden šutira neprecizno

Foden je izbacio čuvara, ušao je u kazneni prostor i šutirao, ali daleko iznad gola.

2' Danci prvi prete

Hojbjerg je šutirao sa distance na startu meča, ali je Pikford odbranio.

1' Počeo je meč

Prvi napad na meču ima Engleska.

Danska - Engleska, sastavi timova:

Srbija - Slovenija 1:1

U prvom današnjem meču, koji je gledala čitava zemlja, Srbija i Slovenija odigrale 1:1.