Brazil završio posao za 45 minuta, Hrvatska prošla na penale

U četvrtfinalu Svetskog prvenstva će igrati Brazil i Hrvatska. Brazilci ubedljivo savladali Južnu Koreju (4:1), dok je Hrvatska posle boljeg izvođenja penala savladala Japan.

5. dec 2022 • 21:53

Kraj meča

Ubedljiva pobeda Brazila.

90' Četiri minuta nadoknade

Igraće se još četiri minuta.

89' Dani Alves je probao atraktivno

Izblokiran je udarac iskusnog Alvesa.

83' Napada Koreja

Južna Koreja želi još jedan gol za oproštaj od turnira.

76' GOL! Koreja postiže gol

Spektakularan udarac rezerviste Peka sa distance, Alison je nemoćan.

47' - Kolosalnu šansu ne koristi Son

Izbio je kapiten i najbolji fudbaler Južne Koreje Son, sam pred Alisona, koji mu ipak brani šut i sprečava gotovo izvestan pogodak.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

37' - GOL! Brazil vodi sa 4:0, Paketa je strelac

Nova odlična akcija Brazilaca, Vinisijus je ubacio loptu u šesnaesterac Južne Koreje, a tamo je Paketa iz voleja poslao u mrežu.

29' - GOL! Rišarlison povećava na 3:0

Fenomenalan fudbal igraju "karioke", a ovoga puta gol je postigao Rišarlison.

Nakon što je "pimplovao" glavom, Rišarlison se dobro ubacio i dovršio ovaj "mat" Brazila u tri poteza.

17' - Neverovatna odbrana Alisona

Oprobao je udarac Čo sa distance, lopta je bila već viđena u golu, ali je neverovatnu paradu napravio Alison, pa je ostalo 2:0 za Brazil.

13' - GOL! Nejmar je precizan sa bele tačke

Rutinski je Nejmar izveo penal, pošto je golman Južne Koreje samo pogledom ispratio loptu koja je ušla u mrežu.

Zvezda Brazila i PSŽ-a postiže svoj prvi gol na turniru.

11' - Penal za Brazil

Nespretno je reagovao Kim u svom šesnaestercu, kada je hteo da ispuca loptu, pošto je oborio Rišarlisona, a arbitar Turpan dosudio je jedanaesterac.

8' - GOL! Brazil vodi, Vinisijus kruniše sjajnu akciju

Odlično je probio Rafinja po desnoj strani, ubacio opasnu loptu u šesnaesterac rivala, gde je Vinisijus imao vremena da primi loptu, namesti se i rutinski kruniše sjajnu akciju "karioka".

1' - Počeo je meč

Glavni sudija Turpan označio je početak meča na stadionu "974" u Dohi.

Brazil - Južna Koreja, sastavi timova:

Pašalić ima priliku da odvede Hrvatsku u četvrtfinale... GOL!!

Siguran Pašalić, Hrvatska je u četvrtfinalu.

Mitoma šutira... Nema gola!

Livaković je odbranio i drugi penal Japancima.

Vlašić uzima loptu... GOL!

Gonda je pogodio stranu, ali nije mogao da zaustavi udarac.

Minamino šutira prvi... Nema gola!

Loš šut, Livaković brani.

Kraj, penali će odlučiti!

Penali odlučuju ko će u četvrtfinale.

Pauza

Hrvati kreću sa centra u nastavku.

105' Strahovit udarac Mitome

Mitoma je povukao sa centra terena, šutirao snažno sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Livakovića.

91' Japan ima prvi napad u produžecima

Nastavljen je meč.

Kraj regularnog dela

Igraće se produžeci, prvi put na turniru.

90' Još četiri minuta

Četiri minuta nadoknade.

67' Ogromna šansa za Budimira

Ante Budimir se našao u odličnoj poziciji, potpuno sam, šutirao je glavom pored gola.

63' Divan udarac Modrića, još bolja odbrana

Modrić je poklopio loptu izvan kaznenog prostora, sjajno je gađao, ali je Gonda još lepše odbranio.

58' Odličan udarac Enda

Endo je opalio po lopti sa distance, Livaković je lepo odbranio.

Japan ima korner...

55' GOL! Hrvatska je izjednačila

Ivan Perišić je postigao sjajan gol glavom - centrirao je Lovren, a Perišić snažno šutirao glavom.

46' Nastavljen je meč

Japanci imaju loptu.

Poluvreme

Japan vodi 1:0 protiv Hrvatske.

44' GOL! Japan vodi

Posle prekida, velika gužva, lopta dolazi do Maede, a napadač Japana smešta loptu u gol.

Čekala se potvrda iz VAR sobe, a onda je usledilo slavlje Japanaca.

40' Prelep napad Japana

Dugo je trajao napad Japanaca, Kamada je zalomio i onda loše šutirao, bez opasnosti po Livakovićev gol.

29' Preti Hrvatska

Posle pritiska i inicijative Japana, sada Hrvatska odlučnije kreće ka golu protivnika.

Perišić je ubacio loptu pred gol, ali Kramarić, poput Maede pre nekoliko minuta, kratak i ne uspeva da dođe do nje i sprovede je u mrežu.

24' Nekontrolisan udarac Gvardiola

Gvardiol je šutirao iz prve sa ivice kaznenog prostora, ali potpuno nekontrolisano, daleko od gola.

13' Japan blizu gola

Oštro ubačena lopta sa boka, Maeda je bio kratak...

8' Velika šansa za Hrvatsku

Perišić je ukrao loptu na boku, ušao u kazneni prostor i šutirao iz teške situacije, ali je Gonda odbranio.

3' Japan preti posle prekida

Taniguči je probao glavom posle ubacivanja iz slobodnog udarca, ali nije dobro zahvatio loptu pa je bio neprecizan.

1' Počeo je meč

Prvi napad ima Hrvatska.

Hrvatska - Japan, sastavi timova:

Japan uzeo dva skalpa u grupi

Japanci su na impresivan način došli do osmine finala.

U grupi su savladali Nemačku sa 2:1, potom su poraženi od Kostarike (1:0), da bi u poslednjem kolu pobedili i Španiju sa 2:1.

Hrvatska sa drugog mesta do osmine finala

Hrvatska je završila kao druga u svojoj grupi ispred Belgije i Kanade, ali iza Maroka.

U prvom meču su odigrali bez golova sa Marokom, potom su savladali Kanadu sa 4:1, dok su u poslednjem kolu odigrali 0:0 sa Belgijom.