Dan VIII: Prva "nula" na prvenstvu, pobede Ukrajine i Austrije

Osmog dana Evropskog prvenstva na programu su nove tri utakmice, pobede su ostvarile Ukrajina i Austrija, dok je viđen i prvi meč bez pogodaka
Dan VIII: Prva "nula" na prvenstvu, pobede Ukrajine i AustrijeGetty © Richard Sellers/Allstar / Contributor

Izuzetno atraktivno, uzbudljivo i efikasno Evropsko prvenstvo nastavljeno je prvom pobedom Ukrajine u Nemačkoj.

Ukrajinci su preokrenuli protiv Slovačke i pobedili 2:1 (0:1), iako su na poluvremenu imali gol zaostatka.

I u grupi D započeta je druga runda i to na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu, na teren se vratio Robert Levandovski, ali je Austrija ipak savladala Poljsku rezultatom 3:1 (1:1).

Program su u Lajpcigu zatvorile Holandija i Francuska i, iako se očekivala nova goleada, dobili smo prvu utakmicu na kojoj nisu viđeni pogoci – 0:0.

• 21. jun 2024 • 22:52

22:52

90+5' Kraj meča! Bez golova u utakmici Holandije i Francuske!

I to se dogodilo, dobili smo prvu utakmicu bez golova. Holandija i Francuska su odigrale nerešeno 0:0.

• 22:28

69' Poništen gol Holandije!

Dugo će se pričati o ovoj odluci sudije Tejlora i njegove ekipe. Ćavi Simons je postigao gol posle jednog odbitka i odbrane Manjana, a pomoćni arbitar je digao zastavicu jer je Damfris bio pored čuvara mreže Francuske. Usledila je VAR provera od skoro tri minuta i ekipa iz sobe je potvrdila odluku da nema pogotka.

• 22:24

65' Ponovo Grizman promašuje "mrtvu" šansu

Sve jača ofanziva i sada i najbolja šansa za Francusku u drugom poluvremenu. Kante je proigrao Grizmana, ovaj opet u petercu loše prihvatio loptu i slabo šutirao, a Verbrugen odbranio i spasao čist gol.

• 22:21

63' "Trikolori" sve bliži pogotku

Treći pokušaj u poslednjih nekoliko minuta, ovaj je bio i najbliži. Opet centaršut Dembelea, sada je Čuameni bio najviši u skoku i šutirao glavom tik iznad gola.

• 22:19

60' Francuzi stežu obruč

Ponovo period ofanzivnije igre "galskih petlova". Tiram je stvorio sebi poziciju za šut sa ivice kaznenog, lopta odlazi pored leve stative.

• 22:16

57' Prvo kakvo-takvo uzbuđenje u nastavku

Viđeno je pred golom Holandije, ali Rabio nije dobro zahvatio loptu posle centaršuta Dembelea.

• 22:04

46' Počelo drugo poluvreme

Nastavljena utakmica u Lajpcigu, čekamo napadače i golove.

• 21:48

45+2' Kraj prvog poluvremena

Bez golova u Lajpcigu između Holandije i Francuske.

• 21:30

28' Sada i Tiram neprecizan iz izgledne situacije

Pobegao je Markus Tiram čuvarima i dobio odličnu loptu niz desnu aut-liniju. Iskosa sa te strane je šutirao, bio u izglednoj situaciji, ali nije uputio dobar udarac.

• 21:16

14' Neverovatni promašaji Grizmana

Kapiten "trikolora" u tridesetak sekundi imao dve izgledne šanse. Kod prve je iz peterca propustio da prosledi loptu u gol, iako je dobio loše dodavanje Rabioa, dok je kod druge njegov šut "sa penala" završio tik pored leve stative.