Gruzija ispisala istoriju, Portugalci odlični, Belgija se vratila u život

Gruzija i Češka odigrale 1:1. Portugalija savladala Tursku sa 3:0, dok je u poslednjem današnjem meču Belgija savladala Rumuniju sa 2:0

22. jun 2024 • 22:48

Kraj meča

Belgija - Rumunija 2:0.

82' Kakva prilika za Belgiju!

Karasko je povukao kontru, proigrao Leandra Trosara, a ovaj, umesto da šutira, pokušao je da doda loptu do Lukakua, pa je odbrana Rumunije intervenisala.

80' GOL! De Brujne je strelac

Pobegao je De Brujne odbrani, smestio loptu u mrežu i, možda, stavio tačku.

75' Pokušaj Marina sa distance

Razvan Marin je šutirao sa velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti po gol Belgije.

68' Man nije iskoristio priliku da izjednači

Rumunija je imala najbolju šansu da dođe do izjednačenja.

Man je šutirao pravo u Kastelsa.

63' Ipak ofsajd!

Još jednom je poništen gol Belgiji.

Još jednom (treći put na turniru) Lukakuu.

Sada su milimetri odlučivali.

63' GOL! Belgija vodi 2:0

Romelu Lukaku je konačno postigao gol.

Jedan na jedan sa protivničkim golmanom, rutinski je ovo završio napadač Belgije.

62' Doku preteruje sa driblinzima

Žeremi Doku dribla, predugo i previše.

Na kraju je šutirao, ali je to učinio mnogo lošije nego što dribla.

52' De Brujne je probao sa distance

Namestio se i šutirao De Brujne, lopta je prošla tik pored stative.

48' Velika šansa za Rumuniju

Mihaila je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao loše sa ivice kaznenog prostora.

46` Nastavljen je meč

Rumunija ima loptu.

Poluvreme

Belgija ima gol prednosti.

45' Rumuni prete iz kornera

Burka je probao glavom posle kornera, ali daleko iznad gola.

39' Dobar napad Rumuna

Malo je nedostajalo da Draguš dođe do lopte i iskoristi neodlučnost odbrane Belgije.

30' Odličan udarac Dokua, brani Nica

Žeremi Doku je driblao, pa onda odlično šutirao iz "mrtvog" ugla, ali je Nica sačuvao mrežu.

25' Inicijativa Belgije

Belgijanci imaju loptu, ali nema konkretnih prilika u ovom periodu utakmice.

19' Nica brani odličan pokušaj Belgijanaca

Kevin de Brujne je fenomenalno nanizao nekoliko igrača, dodao do Lukebakija, koji, iako je oklevao, na kraju dobro šutira.

Golman Rumunije je sada sačuvao mrežu dobrom intervencijom.

13' Izblokiran Lukaku

Odlično se zagradio i okrenuo Lukaku, ali je njegov udarac izblokiran u poslednjem trenutku.

5' Kastels čuva mrežu

Dragušin je visoko skočio i dobro tukao glavom, Kastels izbacuje loptu u korner.

3' Rumuni ne kažnjavaju poigravanje u zadnjoj liniji

Vertongen je izgubio loptu u šesnaestercu, Rumuni će imati korner.

2' GOL! Belgija vodi!

Od drugog minuta Belgija vodi.

Lukaku je ostavio loptu Tilemansu, a on dobrim udarcem van kaznenog prostora donosi Belgiji prednost.

1' Počeo je meč

Belgija kreće u napad.

Belgija - Rumunija, sastavi timova:

Kraj meča

Portugalija - Turska 3:0.

70' Bez previše uzbuđenja

Deluje da su i Turci odustali.

56' GOL! Bruno Fernandes je strelac

Divno kretanje Ronalda, koji se našao oči u oči sa golmanom, ali je nesebično dodao Brunu, kojem nije teško da je smesti u gol.

Turska ima dva gola zaostatka.

Poluvreme

Velika prednost za Portugaliju.

45' Razmahao se Cvajer

Feliks Cvajer je pokazao pet kartona u prvom delu igre - tri turskim fudbalerima, dva Portugalcima.

41' Kokču pokušava sa distance

Šutirao je Orkun Kokču sa distance, ali je Kosta to odbranio.

37' Turci pokušavaju da se vrate u meč

Turska pokušava da dođe do gola do odlaska na odmor, ali Pepe blista u zadnjoj liniji, iako je u petoj deceniji.

29' GOL! Nestvaran gol za Portugaliju

Kakva greška Turske!

Neverovatan gol!

Propala je akcija Portugalije, Akajdin je vratio golmanu, a nije video da je i on krenuo ka lopti.

21' GOL! Portugalija vodi

Konačno su Portugalci probili odbranu Turske.

Dobar napad po levom boku, lopta je došla do Bernarda Silve u kaznenom prostoru, a fudbaler Mančester sitija je zakucao u mrežu.

15' Inicijativa Portugalije

Dobro igra Portugalija, ali se Turska odlično brani.

8' Sada prete Portugalci

Ronaldo je glavom pokušao iz teške situacije, ali nije uspeo da je zahvati kako je želeo.

6' Dobar napad Turske

Odbrana Portugalije reaguje ispred Akturkoglua.

Turska ima korner.

Prvi napad ima Portugalija.

Turska - Portugalija, sastavi timova:

Kraj meča

Gruzija - Češka 1:1.

90+5' Kakva prilika za Gruziju!

U poslednjim sekundama je Gruzija propustila savršenu priliku iz kontre.

Tri na jedan, Lobdžanidze je bio sam pred golom, ali je šutirao preko gola.

90' Još pet minuta igre

Pet minuta nade za Čehe.

75' Pritiskaju Česi

Potpuna inicijativa Češke, Gruzija se grčevito brani.

68' Peh za Češku, Šik ne može da nastavi meč

Mojmir Hitil je na terenu umesto Patrika Šika, koji zbog povrede ne može da nastavi meč.

59' GOL! Šik je izjednačio

Odmah je kažnjena Gruzija.

Posle kornera, šutirao je glavom Lingr, lopta je pogodila stativu, ali se odbila do Šika, pa od njega u mrežu.

58' Veliku šansu propušta Gruzija

Kvaratskelija je vukao dugo loptu, proigrao Mekvabišvilija, a ovaj šutirao pored gola.

55' Česi sve nervozniji

U prvom delu su igrali agresivno i dobro u ofanzivi, sada Česi ne znaju kako do prilike.

Dvostruku izmenu pravi selektor.

Češka kreće u napad.

Poluvreme

Gruzija vodi posle 45 minuta igre.

45+5' Mamardašvili još jednom neverovatan!

Patrik Šik je imao savršenu priliku da odmah izjednači, ali je Mamardašvili još jednom fantastičan.

45+4' GOL! Gruzija vodi!

Mikautadze je siguran sa penala, Gruzija vodi.

45+2' Penal za Gruziju!

Lopta je pogodila Hranača u ruku, sudija je pogledao snimak i pokazao na belu tačku.

45+1' Kakva šansa za Kašiju!

Neverovatna prilika za Kašiju, koji je šutirao sa šest-sedam metara, pravo u golmana.

40' Spor tempo i grubi startovi

Nema previše uzbuđenja u završnici prvog dela igre, ali ima grubih startova.

Kašija je dobio žuti karton na jednoj, Provod na drugoj strani.

27' Černi je imao šansu

Ponovo je odličan golman Gruzije, još jednom uspeva da sačuva mrežu.

24' Nema gola!

Poništen je gol, zato što je lopta zakačila Hložeka u ruku.

23' GOL! Češka vodi... Čeka se VAR

Hložek je, uz mnogo sreće, došao do gola.

Coufal je daleko bacio loptu iz auta, nekako je ona došla do Hložeka koji je uneo u gol.

Proveriće se ovo u VAR sobi.

17' Žuti karton za Coufala

Zakačio je Kvaratskeliju po nogama, zbog čega je dobio žuti karton.

10' Gruzija traži penal

Krejči i Davitašvili su bili u duelu, ali sudija misli da je sve bilo čisto.

8' Opsada gola Gruzije

Češka izuzetno ofanzivna i agresivna na početku meča.

3' Fantastične odbrane Mamardašvilija

Fantastičnu priliku je imao Hložek, ali je Mamardašvili još bolje reagovao.

U nastavku je Krejči šutirao, pa je golman Valensije još jednom zablistao.

Prvi napad ima reprezentacija Gruzije.

Sastavi Gruzije i Češke:

Tabela grupe F:

"Biti ili ne biti" za obe ekipe u Hamburgu

Gruzija i Češka Republika sastaće se u duelu koji će i za jedne i za druge biti "biti ili ne biti".

Obe ekipe nesrećno su izgubile na otvaranju prvenstva – Gruzija je odigrala odličan meč protiv Turske, ali je poražena rezultatom 3:1, dok su Česi ispustili trijumf protiv Portugalaca (2:1).