Hrvatska nakon penala do četvrtfinala, Japanci traljavi sa bele tačke

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrfinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je nakon boljeg izvođenja penala, eliminisala selekciju Japana. 1:1 (3:1).
Hrvatska nakon penala do četvrtfinala, Japanci traljavi sa bele tačkeGetty © Alex Grimm

Nastalja Hrvatska tradiciju koju je započela na Mundijalu u Rusiji, pošto su prvi meč nokaut faze na prvenstvu u Kataru, pobedili nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Izuzetno uzbudljivo i neizvesno bilo je na stadionu "Al Janub" u duelu "vatrenih" i "samuraja".

Iako je Hrvatska bila nešto bolji protivnik većim delom meča, Japanci su uspeli da pružaju više nego solidan otpor.

Dugo su mreže mirovale i delovalo je da će se na pauzu za poluvreme otići sa rezultatom 0:0, ali tako nije mislila azijska selekcija.

Igrao se 43. minut kada je Maeda došao do lopte nakon prekida, a potom ju je sproveo u mrežu za prednost od 1:0.

Hrvatska je zaigrala konkretnije početkom drugog dela utakmice i to se brzo odrazilo na rezultat.

U 55. minutu, Lovren je centrirao sa desne strane ka Perišiću, koji maestralno glavom gađa "malu mrežicu" gola Japana i donosi svojoj selekciji izjednačenje.

Od tog trenutka, pa do kraja meča, gledala se borba za gotovo svaku loptu.

Po nekoliko uzbuđenja i prilika viđeno je na obe strane, ali su mreže mirovale.

Nakon 90, a potom i nakon dodatnih 30 minuta, rezultat se nije menjao, pa se pristupilo penal završnici.

Heroj pobede Hrvatske bio je golman Livaković, kojem su u velikoj meri pomogli fudbaleri Japana Minamino, Mitoma i Jošida, koji su dosta traljavo izveli svoje penale.

Precizni za Hrvatsku bili su Vlašić, Brozović i Pašalić, dok je jedini gol za Japan iz penala postigao Asano.

Hrvatska se pobedom plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru, gde će se sastati sa boljim iz duela Brazil - Južna Koreja.