Nemačka uz muke do boda, Mađari uz dramu do pobede

Nemačka i Švajcarska odigrale 1:1, dok je Mađarska pobedila Škotsku sa 1:0

23. jun 2024 • 22:59

Kraj meča, Mađarska je savladala Škotsku

Golom u 10. minutu nadoknade, Mađarska je savladala Škotsku sa 1:0 i tako izborila treće mesto na tabeli Grupe A.

90' + 10' - GOL! Mađarska vodi protiv Škotske

Postižu Mađari verovatno i pobedonosni pogodak, pošto je u kontri Čobot postigao pogodak.

Kraj meča

Nemačka - Švajcarska 1:1.

90+1' GOL! Izjednačenje

Niklas Fulkrug je glavom doneo Nemačkoj izjednačenje.

93' - Mađarska pogađa stativu

Najbliži golu, Mađari su bili u trećem minutu nadokande, kada je rezervista Čobot izbio pred golmana rivala, ali je njegov šut pogodio stativu.

90' - Mađari prete, brani Gan

Šefer je probio po desnoj strani i stvorio poziciju za šut, ali je golman Gan bio dobro pozicioniran i odbranio taj udarac.

88' Fantastična odbrana Nojera

Džaka je odlično šutirao sa distance, ali Nojer je fantastično odbranio.

85' Prečka!

Kros sam na petercu posle kornera, pogodio je samo prečku.

83' GOL! Ipak ofsajd...

Vargas je postigao gol za Švajcarsku, ali iz ofsajda.

74' - Meč je nastavljen, Varga je van terena

Nije poznato tačno stanje Barnabaša Varge, koji je na nosilima napustio teren.

Ipak, ohrabruje podatak da je meč nastavljen, nakon što je Mađar izmenjen. U igri je Adam.

68' Ne uspevaju Nemci da otključaju odbranu

Muči se Nemačka da pronađe rešenje u napadu.

67' - Nemile scene u Štutgartu, Varga bez svesti

Golman Škotske naleteo je na mađarskog napadača Vargu u punom trku u svom šesnaestercu.

Lekarska ekipa je brzo utrčala na teren, a deluje da je fudbaler bez svesti.

Svi akteri meča, kao i navijači na tribinama, trenutno su u šoku i iščekuju informacije od lekarskih timova dve selekcije.

53' - Prvi pokušaj Škotlanđana

Prvi put na meču zapretila je selekcija Škotske. Če Adams je iskoristio oduzetu loptu Robertsona i povukao napad u tranziciji, ali njegov udarac nije predstavljao previše opasnosti po gol rivala.

Ostaje 0:0.

55' Strahovit udarac Tonija Krosa

Snažno je šutirao Kros sa ivice kaznenog prostora, ali izuzetno neprecizno.

50' Dobar napad Nemaca

Divno dodavanje Florijana Virca za Musijalu, ali ovaj šutira pravo u Zomera.

46` Nastavljen je meč

Loptu imaju Švajcarci.

46' - Nastavljen je meč Škotska - Mađarska

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme

Švajcarska vodi posle 45 minuta igre.

Poluvreme: Škotska - Mađarska 0:0

Golova na ovom meču nije bilo, a mora se priznati da nije ni šansi.

Prvih 45 minuta obeležila su tri žuta kartona, sva tri za Mađare, pošto su javne opomene dobili Stajls, Šefer i Orban.

31' Umalo da uvećaju Švajcarci prednost

Ndoje je iskoristio nepažnju odbrane Nemačke, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

28' GOL! Vodi Švajcarska!

Prvi napad Švajcaraca i odmah gol.

Remo Frojler je ubacio pred gol, Ndoje je sproveo loptu u mrežu.

17' Ipak nema gola

Dosuđen je faul.

17' GOL! Nemačka vodi... Ipak se čeka VAR

Robert Andrih je postigao sjajan gol, sa velike udaljenosti.

Ali, čeka se VAR, zbog nedosuđenog faula koji je prethodio golu.

15' - Bez uzbuđenja u Štutgartu

Mađar Bola je u devetom minutu uputio za sada jedini udarac u okvir gola na meču.

Siguran je bio golman Škotske Gan.

10' Nemačka igra strpljivo

Nemci imaju loptu, imaju inicijativu, ali nigde ne srljaju.

3' Nemci prete iz kornera

Visoko je skočio Haverc, dobro zahvatio loptu, ali je šutirao pravo u Zomera.

1' - Počeo je meč Škotske i Mađarske

Argentinski arbitar Teljo, označio je početak susreta na stadionu u Štutgartu.

1' Počeo je meč

Nemci kreću sa centra.

Rezultati u prva dva kola

U prvom kolu, Nemačka je pobedila Škotsku sa 5:1, dok je Švajcarska bila bolja od Mađarske - 3:1.

U drugom kolu, Nemci su pobedili Mađare sa 2:0, a Škotska i Švajcarska su odigrale nerešeno - 1:1.