Španci sa tri pobede idu u osminu finala, Italija "ukrala" bod Hrvatskoj

Golom Zakanjija u poslednjim sekundama, Italija zadržala drugo mesto u Grupi B i direktan plasman u osminu finala - 1:1. Španija minimalnim rezultatom savladala Albaniju i sa sve tri pobede istakla kandidaturu za najviši plasman

24. jun 2024 • 22:58

Kraj u Lajpcigu, Italija dolazi do boda protiv Hrvatske 1:1

Golom Zakanjija u poslednjim trenucima meča, Italija je osvojila bod protiv Hrvatske i došla do drugog mesta u grupi i plasman u osminu finala!

90+8' - GOL! Zakanji donosi bod Italiji!

Prelepim golom rezerviste Zakanjija, Italija duboko u sudijskoj nadoknadi dolazi do izjednačenja, koje znači i plasman u osminu finala Eura.

Kraj u Diseldorfu, Španija savladala Albaniju 1:0

Uspeli su Španci da ostvare i treći trijumf u Grupi B, pošto su golom Ferana Toresa savladali Albaniju minimalnim rezultatom.

75' - U Diseldorfu mirno, "furija" čuva vođstvo

Nešto su ofanzivniju Albanci u drugom poluvremenu, ali Španci sa lakoćom čuvaju minimalnu prednost.

55' - GOL! Iskupio se Modrić, Hrvatska vodi 1:0!

Ipak se iskupio Modrić za promašeni penal - Donaruma je odbranio udarac Budimira, ali je fudbaler Reala na pravom mestu i donosi prednost "kockastima"!

54' - Donaruma brani Modriću!

Luka Modrić je preuzeo odgovornost, ali je šutirao po zemlji i golman Donaruma brani njegov udarac!

53' - Penal za Hrvatsku!

Pogodila je lopta u ruku rezervistu Fratesija, a sudija Makeli, posle gledanja snimka, pokazuje na 11 metara!

Nastavljeni su mečevi

Nastavljeni su dueli u Lajpcigu i Diseldorfu...

Poluvreme u Lajpcigu bez golova

Nema golova u prvih 45 minuta utakmice između Hrvatske i Italije.

Poluvreme, Albanija - Španija 0:1

Golom Toresa, Španija posle 45 minuta vodi protiv Albanije u Diseldorfu - 1:0.

30' - Hrvatska napada, Italija propustila najbolju šansu

Pola sata igre bez golova u Lajpcigu - Hrvati imaju terensku inicijativu, ali najbolju priliku na meču propustila je Italija.

Barela je pronašao Bastonija, koji neometan šutira glavom sa peterca, ali je Livaković fantastično intervenisao.

13' - GOL! Španija vodi pogotkom Ferana Toresa!

Iako igra u "rezervnom" sastavu, Španija već od 13. minuta vodi protiv Albanije - posle lepe akcije strelac je Feran Tores!

Počeli su mečevi u Lajpcigu i Diseldorfu

Počele su dve utakmice u okviru poslednjeg kola Grupe B.

Sude Šveđanin i Holanđanin

Švedski sudija Glen Niberg deliće pravdu Albancima i Špancima u Diseldorfu, dok će glavni sudija meča u Lajpcigu biti Dani Makeli iz Holandije.

Španija u kompletno izmenjenom sastavu

Sastavi timova na utakmici u Lajpcigu

Španci osigurali prvo mesto, ostali se bore za osminu finala

Španija je zahvaljujući pobedama u prva dva kola već obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u osminu finala, dok sve tri ostale selekcije mogu da učine isto.

Igraju se mečevi poslednjeg kola u Grupi B

Utakmicama između Italije i Hrvatske, odnosno Španije i Albanije, završava se grupna faza takmičenja u Grupi B.