Španija može i sa rezervama - Tores doneo trijumf protiv Albanije

Fudbaleri Španije ostvarili su iu treći trijumf na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto su golom Ferana Toresa savladali Albaniju - 1:0

Nekako bez muke, Španija je ostvarila i treći trijumf na Euru, suvereno se plasirala u osminu finala i istakla kandidaturu za najviši plasman na turniru.

Selektor "furije" Luis de la Fuente imao je slobodu da izmeni kompletnu prvu postavu i da rezervistima priliku da pokažu koliko mogu da pomognu u završnici šampionata.

Gol Ferana Toresa već u 13. minutu bio je dovoljan za novi trijumf i devet osvojenih bodova, čime je "furija" narednim rivalima poslala poruku šta ih čeka.

Albanija je u prvom poluvremenu bila nevidljiva, u drugom nastavku Silvinjova ekipa bila je znatno agresivnija, ali udarci Broje i Aslanija bili su nedovoljni da se savlada golman Raja.

Ne samo da su ostvarili sve tri pobede, već Španci nisu primili ni gol u prve tri utakmice na turniru.

Španija u osminu finala ide sa prvog mesta u grupi, Italija je izvukla bod protiv Hrvatske i druga je sa 4 boda.

Hrvatska je osvojila 2 i čeka rasplet u ostalim grupama, dok Albanci završavaju kontinentalno prvenstvo sa jednim osvojenim bodom.

Kako je protekla borba za nokaut fazu u Grupi B mogli ste da pratite u blogu uživo.