Brazil uz zvuke sambe pregazio Južnu Koreju

Reprezentacija Brazila ubedljivo je savladala Južnu Koreju – 4:1 u osmini finala Svetskog prvenstva u Kataru

Brazil je zaigrao kako ume – ne kako je potrebno, ne koliko je potrebno, već baš onako kako ume.

Predvođeni Nejmarom, koji je zaigrao prvi put nakon meča sa Srbijom u prvom kolu turnira, Brazilci su plesali u prvom poluvremenu protiv Južne Koreje, pa je ubedljiva prednost (4:0) mogla biti i veća.

Već posle sedam minuta igre, Vinisijus je doneo prednost Brazilcima, a šest minuta kasnije je Nejmar postigao prvi gol na turniru – sa bele tačke.

Rišarlison je zatresao mrežu u 29. minutu, a Paketa u 36.

Brazil je i u nastavku meča lako pravio šanse, i mogao do još kojeg gola da je bilo malo više ozbiljnosti u završnici.

Tite je pružio priliku i igračima koji su manje igrali u dosadašnjem delu turnira.

Koreja je rešila da se oprosti od Mundijala uz veliku borbu, pa je napala Brazil svim silama.

Seung Ho Pek, koji je ušao sa klupe u 65. minutu, postigao je spektakularan gol u 76. minutu igre.

Odbrana Brazila je otklonila opasnost posle prekida, ali je lopta pala pred noge Peku, koji je opalio sa distance i postigao prelep gol.

U četvrtfinalu će igrati Hrvatska i Brazil.