Rasplet Grupe D; Austrija srušila Holandiju za prvo mesto, Francuzi drugi uprkos remiju

Završeno je treće kolo Grupe D, posle kojeg je jasnija slika na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Austrija je savladala Holandiju sa 3:2 i tako zauzela prvo mesto, drugi su Francuzi koji su remizirali sa Poljskom 1:1

25. jun 2024 • 19:56

Završeni su susreti, poznata je slika Grupe D

Nakon poslednjih zvižduka na utakmicama u Dortmundu i Berlinu, poznata je situacija u Grupi D.

Francuska i Poljska odigrali su 1:1, dok je Austrija savladala Holandiju sa 3:2.

Austrija u nokaut fazu ide kao prva na tabeli Grupe D, Francuzi su drugi, dok Holanđani sa trećeg mesta traže prolaz u nokaut fazu takmičenja.

81' - GOL! Austrija po treći put vodi

Nastavlja se goleada u Berlinu, pošto treći put na meču Austrija stiže do prednosti protiv Holandije.

Sabicer je "zakucao" loptu u mrežu rivala, pa sada Austrija vodi 3:2.

79' - GOL! Levandovski precizan iz drugog puta

Nakon ponovljenog penala, Poljska stiže do izjednačenja. Levandovski je ponovo gađao isti ugao i ovog puta bio precizan.

78' - Levandovski ne koristi penal, ali će on biti ponovljen

Golman Menjon je odbranio penal Levandovskom, ali je sudija ustanovio da Francuz nije imao barem jednu nogu na gol-liniji.

Ponoviće se penal.

75' - GOL! Holandija stiže do izjednačenja, Depaj je strelac

Nakon gužve u protivničkom šesnaestercu, lopta je došla do Depaja, koji je šalje u mrežu za 2:2.

75' - Penal za Poljsku

Upamekano je oborio Sviderskog u svom šesnaestercu, pa je sudija pokazao na belu tačku.

59' - GOL! Austrija ponovo vodi protiv Holandije

Ponovo su Austrijanci stigli do vođstva protiv Holanđana. Ovoga puta je gol postigao Šmid, nakon centaršuta Griliča sa leve strane.

Holandija - Austrija 1:2.

56' - GOL! Mbape je strelac

Siguran je bio Mbape sa bele tačke, pa tako Francuska vodi protiv Poljske 1:0.

55' - Penal za Francusku

Dembele je probio u protivnički šesnaesterac, gde ga je oborio Kivior, pa će Francuzi imati jedanaestrac.

47' - GOL! Holandija stiže do izjednačenja

Vrlo brzo u drugom delu meča, Holandija stiže do gola i izjednačenja. Odličnu akciju pogotkom je krunisao Gakpo.

46' - Nastavljeni su susreti

Počelo je drugo poluvreme na oba meča u Grupi D.

Poluvreme je na oba meča

Završeno je prvo poluvreme na oba meča u Grupi D:

Francuska - Poljska 0:0

Holandija - Austrija 0:1

45' - Mbape ne uspeva da postigne gol

Neverovatno je brz Kilijan, što je u dva navrata umalo iskoristio i postigao pogodak. U obe situacije odbranio je golman Poljske.

30' - Francuska opasnija, ali nema gola

U dva navrata su u dosadašnjem toku meča pretili "trikolori", ali je golman Poljske odbranio udarce Mbapea i Dembelea.

6' - GOL! Austrija vodi protiv Holandije

Austrija uz malo sreće dolazi do ranog gola i prednosti. Veber je ubacio loptu sa leve strane, a loptu u sopstvenu mrežu poslao je Malen.

1' - Počela su oba meča

Počele su utakmice u Dortmundu i Berlinu...

Poznate su startne postave susreta Holandije i Austrije

Sastavi meča Francuska - Poljska

Očekuje se velika borba

Tri reprezentacije bore se za prva dva mesta u grupi, pa se očekuju veoma neizvesne i uzbudljive utakmice.

Treba istaći da će iz Grupe D, plasman u osminu finala ostvariti najverovatnije i treće plasirani tim, zbog dosadašnjih prikupljenih bodova.

Stanje na tabeli Grupe D

Nakon uvodne dve utakmice u Grupi D, dve selekcije nalaze se na deobi prvog mesta.

Holandija i Francuska imaju po četiri boda, Austrija ima jedan manje, dok će Poljska tražiti svoj prvi bod na šampionatu.