Završena grupna faza takmičenja na Euru, poznati parovi osmine finala

Utakmicama poslednjeg kola u grupama E i F završila se prva faza Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Poznato kojih 16 selekcija nastavlja takmičenje u osmini finala. Heroji dana su fudbaleri Gruzije, koji su sa 2:0 savladali Portugaliju i prvi put u istoriji plasirali se među 16 najboljih ekipa na Starom kontinentu
Završena grupna faza takmičenja na Euru, poznati parovi osmine finalaGetty © Jürgen Fromme - firo sportphoto
  • 26. jun 2024 • 22:57

22:57

Turska savladala Češku 2:1

Fudbaleri Turske savladali su Češku 2:1 i sa drugog mesta u grupi odlaze u osminu finbala!

• 22:54

Gruzija ispisala istoriju!

Gruzija je savladala Portugaliju sa 2:0 i odlazi u osminu finala Evropskog prvenstva, prvi put u istoriji!

• 22:53

90+4' - GOL! Turska u finišu meča postiže pogodak za 2:1!

Čenk Tosun u poslednjim trenucima meča donosi pobedu Turskoj nad Češkom i drugo mesto u grupi.

• 22:25

66' - GOL! Češka dolazi do izjednačenja - 1:1!

Česi sa igračem manje dolaze do pogotka i izjednačenja, a strelac je kapiten Tomaš Souček!

• 22:15

56' - GOL! Gruzija vodi 2:0!

Mikautadze sa bele tačke postiže svoj treći gol na turniru, Gruzija vodi 2:0 protiv Portugalije!

• 22:10

51' - GOL! Turska vodi golom Čalhanoglua - 1:0!

Konačno su Turci uspeli da materijalizuju prednost igrača više na terenu, strelac je kapiten Hakan Čalhanoglu.

• 22:04

46' - Nastavljeni su mečevi

Počelo je drugo poluvreme na mečevima Gruzija - Portugalija 1:0 i Turska - Češka 0:0.

• 21:49

Pauza i u Hamburgu, Turska - Češka 0:0

Česi uspešno čuvaju svoj gol sa igračem manje, iako su oni ti kojima je potrebna pobeda kako bi nastavili takmičenje.

• 21:48

Poluvreme u Gelzenkirhenu, Gruzija - Portugalija 1:0

Ranim golom Kvaratškelije, Gruzija vodi protiv Portugalije 1:0.

Portugalci su bolji tim, više napadaju, dok su se Gruzini zatvorili i prete iz kontranapada.

• 21:20

20' - Česi ostaju sa igračem manje na terenu

Već u 20. minutu Antonin Barak dobija drugi žuti karton i Češka će sada imati težak zadatak da se domogne osmine finala.