Rumuni osvojili Grupu E, ali i Slovaci idu u osminu finala

Rumunija je odigrala 1:1 sa Slovačkom u poslednjem kolu Grupe E, čime je tim Edvarda Jordaneskua osvojio prvo mesto u grupi

Pre utakmice odigrane u Frankfurtu bilo je jasno da nerešen rezultat obe selekcije vodi u osminu finala, ali nije da nije bilo uzbušenja.

Slovaci su bili više raspoloženi za igru, pošto bi im trijumf doneo čak i prvo mesto u grupi, ali na kraju su morali da se zafovolje jednim osvojenim bodom.

Slovačka je povela u 24. minutu, kada je Ondžej Duda iskoristio centaršut Juraja Kucke i glavom pogodio nebranjeni deo mreže Nicinog gola.

Ipak, 13 minuta kasnije, Razvan Marin je snažno izveo kazneni udarac sa 11 metara i doneo izjednačenje, ali i, ispostavilo se, bod svojoj ekipi za prvo mesto u grupi.

Prethodno je Hancko oborio Hadžija u svom kaznenom prostoru, a jedanaesterac je dosuđen posle intervencije VAR sobe.

U drugom poluvremenu bilo je znatno manje uzbuđenja i prilika za gol, pa su obe ekipe zadovoljne učinjenim.

U drugoj utakmici Grupe E, Belgija i Ukrajina igrale su bez golova.

Kako je prošao dan na Euru možete pratiti u blogu uživo.