Kecmanović zaustavljen u četvrtfinalu turnira u Istbornu

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira polufinale ATP turnira u Istbornu
Kecmanović zaustavljen u četvrtfinalu turnira u IstbornuGetty © Charlie Crowhurst

Mladog srpskog tenisera je u četvrtfinalu porazio Australijanac Maks Persel - 2:0 (6:3, 7:6).

U meču koji je trajao jedan sat i 28 minuta, Persel, 94. igrač na ATP listi, je bio bolji igrač i zasluženo slavio u dva seta.

Australijanac je u prvom setu napravio brejk u četvrtom gemu, što mu je bilo fovoljno za osvajanje tog dela igre 6:3.

U drugom delu, ponovo je Persel prvi došao do brejka, ali je Kecmanović uzvratio i izjednačio na 5:5.

Ušlo se u taj-brejk, gde je Australijanac bio sigurniji i sa 7:4 stigao do polufinala.

Persel će se za finale boriti protiv Britanca Bilija Harisa koji je ranije u četvrtfinalu pobedio Italijana Flavija Kobolija.

Turnir u Istbornu igra se za nagradni fond od 740.160 evra.