E to je Brazil - Vinisijus briljirao u velikoj pobedi protiv Paragvaja

Fudbaleri Brazila konačno su "stigli" na Kopa Ameriku, pošto su u drugom kolu grupe D upisali prvi trijumf, savladavši ubedljivo Paragvaj 4:1
E to je Brazil - Vinisijus briljirao u velikoj pobedi protiv ParagvajaGetty © Kevork Djansezian / Stringer

"Selesao" se mučio na startu takmičenja kada su sve razočarali odigravši 0:0 protiv Kostarike, ali sada su u Las Vegasu pokazali daleko više.

Brazil je slavio ubedljivo uprkos tome što je Lukas Paketa u 31. minutu iz penala promašio čitav gol, ali je samo četiri minuta kasnije Vinisijus doneo prednost pogotkom na asistenciju upravo Pakete.

Savinjo je u 43. povisio na 2:0, dok je treći pogodak u nadoknadi prvog poluvremena ponovo bio delo zvezde Real Madrida, Vinisijusa.

Na startu drugog dela je Paragvaj smanjio zaostatak preko Alderetea, da bi Paketa u 65. minutu izveo još jedan penal - i ovog puta bio precizan za konačnih 4:1.

U drugom meču grupe D, Kolumbija je pobedila Kostariku 3:0 golovima Luisa Dijaza, Davinsona Sančeza i Jona Kordobe, pa je stanje na tabeli posle dva odigrana kola sledeće: