Švajcarska lako sa šampionom, Nemci bolji od Danske

U prvom meču osmine finala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, Švajcarska je pobedila Italiju sa 2:0. Istim rezultatom, Nemačka je savladala Dansku

29. jun 2024 • 23:17

90' Kraj meča

Nemačka - Danska 2:0.

90+1' GOL! Ipak ofsajd

Virc je uspeo da zatrese mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

90' Još pet minuta igre

Oliver je pokazao da će se igrati još pet minuta.

90' Virc je probao

Šutirao je Florijan Virc snažno sa dvadesetak metara, ali pravo u Šmajhela.

83' Idealna prilika za Fulkruga

Odbranio je Šmajhel neverovatnu šansu.

Ako je napadaču Dortmunda za utehu, Oliver je svirao ofsajd po okončanju napada.

75' Danci ofanzivniji

Pokušava Danska da se vrati u meč.

68' GOL! Musijala je strelac

Umakao je zadnjoj liniji, a onda precizno gađao za 2:0.

66' Hojlund u šansi

Odlična prilika za Dance, ali je Hojlund šutirao pravo u Nojera.

60' Ogromna prilika za Haverca

Izašao je sam pred gol, prebacio Šmajhela, ali je šutirao pored gola.

Evo zbog čega je poništen Danskoj gol

Koliki ofsajd je presudio...

53' GOL! Nemačka vodi

Pogodio je Šmajhel stranu, ali je Haverc smestio loptu u mrežu.

52' Penal za Nemačku!

Oliver je pogledao snimak, lopta je zakačila nesrećnog Andersena po ruci.

Nemačka ima penal, izvešće ga Kai Haverc.

48' GOL! Danska vodi... Ipak ofsajd

Joakim Andersen se najbolje snašao u gužvi, došao do lopte i smestio je u mrežu.

Ipak, VAR je otkrio da je Andersen bio u ofsajdu.

46' Nastavljen je meč

Danska je krenula sa centra.

Poluvreme

Nemačka - Danska 0:0.

45' Još jedna velika šansa za Dansku

Brz kontranapad, Hojlund je pokušao da prebaci Nojera, ali nije uspeo.

Dve velike šanse za Dansku u završnici prvog dela igre.

42' Neverovatna greška Šloterbeka

Spetljao se Šloterbek sa loptom u kaznenom prostoru, Hojlund je došao do nje a onda neprecizno šutirao.

Najbolja šansa za Dance do sada.

37' Velika prilika za Haverca!

Raum je centrirao, Haverc se podigao i šutirao glavom - pravo u Šmajhela.

36' Nastavljen je meč

Nemci imaju loptu.

Vraćaju se igrači na teren

Prošla je oluja, igrači se vraćaju na teren pa će uskoro biti nastavljen meč.

Potop u Dortmundu

Provala oblaka, padao je i grad...

Pitanje je kada će biti nastavljen meč.

35' Prekinut meč

Munje i gromovi na nebu iznad Dortmunda, Majkl Oliver je sklonio igrače sa terena.

30' Danci imaju slobodnjak na idealnom mestu

Besmislen faul Andriha, Danska ima odličnu šansu da iz slobodnjaka zapreti Nojeru.

Ipak Eriksen šutira direktno u živi zid.

24' Prvi pokušaj Danaca

Joakim Mele je šutirao, nije bio daleko od okvira gola.

15' Dominacija Nemačke

Nemci su od starta krenuli u napad, Danska pokušava da se oslobodi pritiska.

10' Šmajhel još jednom čuva gol

Sjajno je uhvatio volej Haverc, Šmajhel još jednom maestralan.

Novi korner za Nemce.

7' Ponovo Šloterbek

Ponovo nakon kornera Šloterbek šutira glavom, Šmajehel još jednom izbacuje u korner.

7' "Bomba" Jozue Kimiha

Strahovito je šutirao Kimih sa distance, Šmajhel je uspeo da izbaci u korner.

4' Ipak nema gola!

Neće važiti gol Nemačke, zbog faula u napadu.

4' GOL! Nemačka vodi

Toni Kros je izveo korner, Šloterbek je visoko skočio i glavom smestio lopti u mrežu.

1' Počeo je meč

Nemci kreću u napad.

Nemačka - Danska, sastavi timova:

Kraj meča

Švajcarska - Italija 2:0.

90' Još dva minuta mučenja za Italijane

Dva minuta nadoknade vremena.

83' Zuber je imao priliku da stavi tačku

Zuber je bio pred golom, snažno je šutirao, ali nije bilo posla za Donarumu.

74' Stativa!

Italija je propustila priliku da se vrati u meč.

Skamaka je sa nekoliko metara pogodio stativu.

62' Italija bez ideje

Italijani ne znaju kako da dođu do gola.

51' Stativa!

Umalo da Italijani, ni krivi ni dužni, dođu do gola.

Fabijan Šer je pokušao da "očisti" jednu loptu koja je dolazila pred gol, glavom je poslao na stativu.

Imali su sreće Švajcarci.

46' GOL! Švajcarska vodi 2:0

Kakav gol Rubena Vargasa!

Namestio se na ivici kaznenog prostora i pogodio dalji ugao Donaruminog gola.

Italija kreće u napad.

Poluvreme

Švajcarska vodi posle 45 minuta.

45' Stativa!

Rider je pokušao da iznenadi Donarumu iz slobodnjaka, ali je golman Italije zakačio loptu toliko da ona završi na stativi.

37' GOL! Švajcarska vodi!

Imala je Švajcarska inicijativu većim delom prvog dela igre, a iskoristili su drugu šansu koju su stvorili.

Odličan napad, Remo Frojler je primio loptu i snažno šutirao, Donaruma sada nije mogao ništa.

26' Sada prete Italijani

Federiko Kjeza je pokušao, ali je izblokiran.

24' Prva šansa na meču - Donaruma brani

U odličnoj poziciji je bio Bril Embolo, ali je njegov udarac maestralno odbranio Donaruma.

18' Švajcarci imaju inicijativu

Lopta je više u nogama Švajcaraca, ali Italijani umeju da se brane.

5' Bez uzbuđenja

Lagan ritam na startu.

Prvi napad ima Švajcarska.

Švajcarska - Italija, sastavi timova:

Put Švajcarske do osmine finala

Švajcarska je u prvom kolu ubedljivo savladala Mađarsku - 3:1.

Iako je krenula jako na EP, Švajcarska je u drugom kolu odigrala nerešeno sa Škotskom.

Poslednje kolo je donelo i konačan rasplet, a Švajcarska je umalo došla do trijumfa nad Nemačkom.

Put Italije do osmine finala

Reprezentacija Italije uspešno je započela odbranu evropskog trona, pobedom nad Albanijom u prvom kolu grupe B.

U drugom kolu su pretrpeli poraz od Španije, u evropskom klasiku.

Poslednje kolo grupne faze donelo je najviše drame, pošto je gol u osmom minutu sudijske nadoknade doneo Italiji bod protiv Hrvatske.

Prvi meč osmine finala: Italija protiv Švajcarske

Program od 18.00 časova na Olimpijskom stadionu u Berlinu otvaraju Švajcarska i Italija.

Italijani nisu briljirali u grupnoj fazi i dalje su prošli samo zahvaljujući pogotku u 98. minutu protiv Hrvatske, kojim su izjednačili i eliminisali "vatrene".

Sa druge strane, Švajcarci su umalo osvojili prvo mesto u grupi A, ispred Nemačke, ali su ih domaćini u tome sprečili takođe pogotkom u nadoknadi vremena.