Englezi ustali iz "mrtvih" i eliminisali Slovačku, Belingem i Kejn heroji

Fudbaleri Engleske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su nakon produžetaka eliminisali Slovačku sa 2:1
Englezi ustali iz "mrtvih" i eliminisali Slovačku, Belingem i Kejn herojiGetty © Carl Recine

Sekunde su delile Slovačku od ogromnog iznenađenja i verovatno najvećeg reprezentativnog uspeha u istoriji zemlje.

Imali su Slovaci prednost protiv favorizovane Engleske, imali su Engleze "na konopcima", ali se tim Gereta Sautgejta u samom finišu susreta bolje snašao, prvo stigao do izjednačenja, a potom i do pobede u produžecima.

Igrao se 25. minut kada je Slovačka naplatila veliki broj opasnih situacija pred golom rivala. Haraslin glavom do Streleca, ovaj pametno ka Šrancu, koji mirno reaguje i rutinski smešta loptu u mrežu.

Nije se Slovačka naigrala fudbala nakon tog trenutka, ali je delovalo da je dovoljno dobro zatvorila prilaze ka svom golu.

Sem poništenog gola Fodena u 50. minutu, Englezi nisu mogli da se pohvale sa izglednim šansama pred golom Dubravke.

Vreme je prolazilo, a "gordi Albion" bio sve nervozniji.

Četvrti arbitar pokazao je da će se igrati šest minuta sudijske nadoknade, u prva četiri Englezi nisu prišli golu Slovačke, ali je usledio momenat u petom koji je potpuno preokrenuo izglede meča.

Voker je izveo aut u peterac rivala, tamo Geji glavom prosleđuje loptu, a Belingem "makazicama" matirao golmana rivala i doneo izjednačenje i produžetke Engleskoj.

Već u prvom minutu prvog produžetka, videla se potpuno nova energija Engleza, što je rezultovalo novim golom.

Šut Ezea, glavom je preusmerio Geji. Lopta je stigla do Kejna, koji takođe glavom sjajno reaguje i postiže gol za preokret.

Do kraja drugog produžetka, rezultat se nije menjao, uprkos izglednoj prilici Slovačke, koju u gol nije pretvorio Pekarik.

Engleska je tako izborila plasman u četvrtfinale, gde će se sastati sa Švajcarskom.

Švajcarci su prethodno eliminisali Italiju, koja je na prošlom šampionatu Evrope slavila nad Englezima.

• 30. jun 2024 • 20:37

20:37

Kraj meča, Engleska je u četvrtfinalu

Nije Slovačka uspela da promeni rezultat, pa je Engleska slavila sa 2:1.

• 20:18

Kraj prvog produžetka: Engleska - Slovačka 2:1

Završen je prvi produžetak, u kojem je Engleska stigla do gola i preokreta na 2:1.

• 20:17

105' - Veliki promašaj Slovaka

Delovalo je da će Slovačka stići do izjednačenja, ali Pekarik sa par metara udaljenosti, nije uspeo da ubaci loptu u gol. Centrirao je Beneš sa leve strane.

• 20:03

91' - GOL! Kejn pogađa, Engleska vodi 2:1

U prvom minutu produžetka Engleska stiže do gola i preokreta.

Eze je šutirao, Toni glavom prebacio do Kejna, koji takođe glavom šutira i postiže gol kojim Englezi stižu do prednosti od 2:1.

• 19:57

Kraj regularnog dela meča, Engleska - Slovačka 1:1

Nakon 90 minuta fudbala, pobednik nije poznat. Meč odlazi u produžetke.

• 19:55

90' + 5' - GOL! "Makazice" Belingema za 1:1

Neverovatan pogodak fudbalera Engleske, koji u poslednjim sekundama izjednačuje na 1:1.

• 19:40

81' - Rajs pogađa stativu

Vezista Engleske je uputio sjajan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila stativu.

Na odbitak je natrčao Kejn, ali je njegov šut završio preko gola rivala.

Ostaje 1:0 za Slovačku.

• 19:09

50' - Poništen gol Englezima

Kejn je maestralno proigrao Tripijea, ovaj poslao loptu ka Fodenu i Englezi su zatresli mrežu Slovaka.

Ipak, Foden je bio u ofsajd poziciji, pa je pogodak poništen.

• 19:04

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Gelzenkirhenu.

• 18:48

Poluvreme: Engleska - Slovačka 0:1

Nakon 45 minuta igre, Slovačka vodi protiv favorizovane Engleske 1:0. Jedini pogodak za sada, postigao je Šranc u 25. minutu.