"Furija" se ponovo igrala fudbala, Španija eliminisala Gruziju za četvrtfinale

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, pošto je eliminisala selekciju Gruzije sa 4:1 (1:1)
"Furija" se ponovo igrala fudbala, Španija eliminisala Gruziju za četvrtfinaleGetty © Image Photo Agency

Više nego zanimljiv i uzbudljiv meč odigran je na stadionu u Kelnu u duelu ove dve selekcije.

Španija je u osminu finala ušla kao apsolutni favorit, ali je Gruzija, debitant na Evropskim prvenstvima, uspela da prva stigne do vođstva.

Španci su napadali i tražili način da probiju protivnički bedem, ali je u 18. minutu Le Norman smestio loptu u sopstvenu mrežu nakon oštrog centaršuta fudbalera Gruzije.

To je dodatno "začinilo" ovaj meč, pošto je Španija od tog momenta napadala još intenzivnije.

U finišu prvog poluvremena, "furija " je stigla do izjednačenja.

Vilijams je proigrao Rodrija na ivici šesnaesterca rivala, a vezista je veoma precizno i neodbranjivo šutirao.

Drugih 45 minuta doneli su još više uzbuđenja i čak tri gola.

Sva tri su postigli Španci, a strelci su bili Ruiz, Vilijams i Olmo.

Već u šestom minutu u drugom poluvremenu, Jamal je savršeno proigrao svog saigrača iz sredine terena, a ovaj glavom smešta loptu u mrežu i donosi Španiji preokret i vođstvo.

U poslednjih 15-ak minuta meča, tim Luisa de la Fuentea postigao je još dva pogotka.

Vilijams je sjajno povukao tranzicioni napad u 75. minutu, zaobišao svog čuvara i "zakucao" loptu u mrežu za 3:1.

Igrao se 83. minut, kada su fudbaleri Gruzije izgubili loptu na svojoj polovini, ona je brzo stigla do Olma, koji vara svog čuvara, a potom preciznim udarcem postiže pogodak za konačnih 4:1.

Reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, gde će se sastati sa domaćinom turnira.

Nemci su u osmini finala bili bolji od Danske sa 2:0.

• 30. jun 2024 • 22:52

22:52

Kraj meča, Španija je u četvrtfinalu

Španci su savladali Gruziju sa 4:1 i tako izborili plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

• 22:41

83' - GOL! Olmo stavlja tačku na meč, 4:1 za Španiju

Novi gol, ponovo u mreži Gruzije. Ovoga puta je strelac Olmo, ponovo nakon što je Gruzija izgubila loptu na svojoj polovini.

Olmo je driblingom izbacio svog rivala i veoma precizno šutirao i postigao gol.

Španija vodi 4:1 protiv Gruzije.

• 22:33

75' - GOL! Vilijams povećava na 3:1 za Španiju

Previše prostora imao je krilni fudbaler Španije. Gruzija je otišla napred sa većim brojem igrača, ali je Grimaldo oduzeo loptu, koja je brzo došla do Vilijamsa.

Neverovatan prodor imao je brzonogi fudbaler, koji je zaobišao svog rivala i "zakucao" loptu u protivničku mrežu.

Španija vodi 3:0.

• 22:32

74' - Poništen gol Španije

Kravahal je dodao do Jamala, ovaj je probio i šutirao, a uz dozu sreće je lopta završila u mreži Gruzije.

Ipak, nakon provere, poništen je pogodak zbog ofsajda.

• 22:21

63' - Veliki promašaj Jamala

Izgubili su loptu fudbaleri Gruzije pred svojim šesnaestercom, do nje je došao Jamal, koji je gotovo neometano gađao i šutirao, ali je udarac završio pored gola.

• 22:10

51' - GOL! Španija preokreće i vodi 2:1

Jamal je umalo prvo dao gol iz slobodnog udarca, ali je Mamardašvili odbranio taj šut. U nastavku akcije, španski tinejdžer je ubacio loptu u šesnaesterac rivala, gde Fabijan Ruiz postiže gol.

Španija dolazi do prednosti od 2:1.

• 22:07

48' - Umalo gol sa pola terena

Kvaratskelija je mudro pokušao da iskoristi lošu poziciju golmana Simona, šutirao sa pola terena, ali je lopta otišla pored gola Španije.

Ostaje 1:1.

• 22:05

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 21:50

Poluvreme: Španija - Gruzija 1:1

Nakon prvih 45 minuta igre, rezultat je nerešen - 1:1.

• 21:38

39' - GOL! Rodri pogađa za 1:1

Španija stiže do izjednačenja. Samo koji sekund nakon što je odbranio udarac Vilijamsa, Mamardašvili je bio nemoćan prilikom udarca Rodrija sa ivice šesnaesterca.