Spektakl u Lajpcigu, Turska izborila plasman u četvrtfinale Eura

Fudbaleri Turske poslednji su učesnici četvrtfinala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto su u Lajpcigu sa 2:1 savladali selekciju Austrije

Iako je mnogo pokazala u prve tri utakmice na turniru u Nemačkoj, selekcija Austrije zaustavljena je u osmini finala, pošto je poražena od Turske 2:1.

Rani gol defanzivca Demirala u velikoj meri oblikovao je meč u Lajpcigu, pošto su Austrijanci, pod pritiskom rezultata, tokom 90 minuta kidisali ka golu koji je fantastično branio Mert Gunok.

Demiral je već u 57. sekundi doneo veliku radost turskim navijačima, a to je i najbrži gol u nokaut fazi evropskih prvenstva u istoriji takmičenja.

Marko Arnautović je propustio odličnu šansu za Austriju na startu drugog dela, a onda Demiral, posle još jednog kornera, postiže i drugi gol na meču.

Austrija se nije predavala, nastavila je sa napadima uprkos pljuskovima na "Red bul areni", pa je uspela da doše do pogotka u 66. minutu - Gregorič je doneo nadu ekipi Ralfa Rangnika.

Stihijski su napadali Austrijanci do kraja meča, umalo primili gol iz kontranapada, ali je Jilmaz bio neprecizan.

A onda, u poslednjim trenucima meča, Austrija je imala i najbolju priliku za izjednačenje i produžetke - Baumgartner je pokušao glavom da zatrese mrežu Turske, ali je Gunok izveo verovatno najbolju odbranu u dosadašnjem delu šampionata.

Austrija je bila prva u grupi, pokazala mnogo na šampionatu u Nemačkoj, ali je među osam najboljih ipak otišla Turska, koja će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije.

2. jul 2024 • 22:53

Kraj, Turska je u četvrtfinalu!

Završen je meč, Turska je savladala Austriju 2:1 i igraće u četvrtfinalu Eura protiv Holandije!

90' - Igraće se još četiri minuta

Portugalski sudija produžio je meč za još 4 minuta.

80' - Opsada gola Turske, koja čuva prednost

Igra se isključivo na polovini turske selekcije, Austrijanci kruže oko protivničkog kaznenog prostora, ali bez izglednije prilike za gol.

66' - GOL! Austrija se vraća u život - 1:2!

Rezervista Gregorič postiže pogodak za Austriju, koja smanjuje rezultat na 2:1!

60' - GOL! Autrija vodi 2:0, ponovo je strelac Demiral!

Još jedan korner za Tursku, još jedan pogodak Demirala - Defanzivac El Ahlija duplira prednost svoje reprezentacije!

55' - Austrija ponovo napada, nema promene rezultata

Slično kao u većem delu prvog poluvremena, Austrija ima loptu u posedu, napada, a najbolju priliku na meču propustio je Marko Arnautović.

Turska i dalje ima gol prednosti.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme utakmice u Lajpcigu.

Turci sačuvali vođstvo do poluvremena

Posle prvih 45 minuta utakmice u Lajpcigu, Turska vodi protiv Austrije 1:0.

35' - Turska i dalje vodi 1:0

Kako vreme prolazi, tako su napadi Austrije sve blaži, a turska odbrana sve lakše izlazi na kraj sa pokušajima Sabicera i Arnautovića.

20' - Austrija napada, ali ne stvara prilike

Potpuno su se povukli Turci, prepustili posed rivalu, ali Austrija, osim na samom startu meča, ne uspeva da stvori priliku pred golom Gunoka.

6' - Austrija želi brz odgovor

Tek je šesti minut meča, a mogli smo da vidimo bar tri gola. Austrija je krenula izuzetno ofanzivo sa željom da brzo vrati egal u meč, ali turska odbrana za sada odoleva.

2' - GOL! Turska vodi već od starta meča - 1:0!

Golom Demirala, Turska već na startu drugog minuta dolazi do prednosti protiv Austrije!

1' - Počeo je meč

Počeo je poslednji duel osmine finala na Euru u Nemačkoj.

Intoniraju se himne

Na stadionu u Lajpcigu intoniraju se nacionalne himne dve reprezentacije, uskoro očekujemo početak meča.

Pobednik u četvrtfinalu ide na Holandiju

Bolji iz duela između Austrije i Turske u četvrtfinalu će igrati protiv Holandije koja je savladala Rumuniju 3:0, prilično lako i ubedljivo.

Rangnik u "svom" Lajpcigu

Ralf Rangnik vraća se sa reprezentacijom Austrije u "svoj" Lajpcig, gde je proveo devet godina kao sportski direktor, dok je u dva navrata bio i šef struke nemačkog tima.

Utakmica se igra na "Red bul areni", a glavni sudija meča je Portugalac Soares Dijas.

Utakmica koja obećava

Ako je suditi po prikazanoj igri dve ekipe u dosadašnjem delu šampionata, očekuje nas izuzetno zaniljmiv duel dva selekcije koje žele iz drugog plana u završnicu turnira.

Austrija je osvojila prvo mesto u Grupi D, ispred Francuske, Holandije i Poljske, dok je Turska bila drugoplasirana u Grupi F, iza Portugalije.

Sastavi timova za meč u Lajpcigu

Pratite blog uživo sa poslednjeg meča osmine finala

Dobro došli u blog uživo - Austrija i Turska igraju poslednji duel osmine finala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.