Svetski teniser broj jedan i prvi nosilac turnira, Italijan Janik Siner, plasirao se u treće kolo Vimbdlona gde će igrati protiv Srbina Miomira Kecmanovića
Siner se namučio sa Beretinijem, Kecmanović sledeći izazivač svetskog broja jedanGetty © ordan Pettitt/PA Images

Siner je pobedio zemljaka Matea Beretinija rezultatom 3:1 (7:6(7:3), 7:6(7:4), 2:6, 7:6(7:4)), posle tri sata i 46 minuta igre.

U izuzetno neizvesnom i napetom duelu dva zemljaka presudile su sitnice, a Siner je uspeo da osvoji sva tri seta koja su došla do taj-brejka.

Beretini je posle lako dobijenog trećeg seta u četvrtom imao veliku šansu da uvede meč u peti set, ali je odmah pošto je napravio brejk izgubio servis, a u taj-brejku se Siner ponovo pokazao kao mentalno jači u ovom trenutku.

Siner će meč trećeg kola protiv Kecmanovića igrati u petak, a satnica će biti određena nakdnadno.