Savršen nastup debitanta, Kanada u polufinalu Kopa Amerika

Fudbaleri Kanade pobedili su Venecuelu boljim izvođenjem penala (4:2, u regularnom toku 1:1) i tako stigli do polufinala Kopa Amerika

Debitant na Kopa Amerika poveo je u 13. minutu meča u Arlingtonu, golom Džejkoba Šafelberga.

Izjednačenje je doneo najbolji strelac Venecuele Salomon Rondon koji je u 65. minutu sa više od 40 metara lobovoao golmana Maksima Krepoa koji je nepotrebno istrčao.

Bio je to treći pogodak 35-godišnjeg Rondona na turniru, koji je sad drugi strelac takmičenja, iza Argentinca Lautara Martineza koji je dao četiri gola.

Pošto na Kopa Amerika nema produžetaka pre finala, posle 90 minuta igre usledili su penali, a u njima su Kanađani bili uspešniji, iako nisu iskoristili dva penala, ali su Venecuelanci tri puta bili neuspešni.

Kanada će tako u polufinalu, u noći između utorka i srede, igrati protiv Argentine, od koje je pre dve nedelje, na startu turnira, poražena rezultatom 0:2.