Englezi trijumfalni nakon penala, Švajcarska u suzama

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je nakon penal serije, eliminisala Švajcarsku
Englezi trijumfalni nakon penala, Švajcarska u suzamaGetty © picture alliance

Izabranici Gereta Sautgejta su se dobrano pomučili kako bi izborili plasman u polufinale šampionata Evrope.

Ponovo "gordi Albion" nije blistao, ponovo je odigrao utakmicu ispod svojih očekivanja, ali je ostvarena velika pobeda i krupan korak ka glavnom cilju.

Duel Engleske i Švajcarske je obećavao više od onoga što je isporučio.

Daleko od toga da je viđen veliki broj šansi i uzbuđenja pred oba gola.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, da bi u drugom bila viđena dva pogotka.

Prvo je u 75. minutu Embolo doneo Švajcarcima prednost.

Napadač Švajcaraca bio je na pravom mestu i odlično reagovao, nakon što je loptu u peterac ubacio Endoje.

Nakon primljenog gola, Englezi su bili svesni da moraju da zaigraju znatno bolje.

To se i desilo i ubrzo je stigao odgovor Sautgejtovog tima.

Samo pet minuta po primljenom pogotku, Engleska je stigla do izjednačenja.

Saka je na desnoj strani imao nešto više prostora, uspeo da driblingom napravi poziciju za šut, a onda precizno matirao Zomera i smestio loptu u mrežu za 1:1.

Rezultat se do kraja regularnih 90 minuta nije menjao, pa je susret otišao u produžetke.

Ni u dodatnih pola sata fudbala nije viđeno mnogo, pa je pobednika odličila penal serija.

U njoj je Engleska bila bez greške, pošto su redom precizni bili Palmer, Belingem, Saka, Toni i Aleksander Arnold.

Tragičar u redovima Švajcarske bio je Akanđi, čiji je penal odbranio Pikford.

Za Švajcarsku precizni sa bele tačke bili su Šer, Šaćiri i Amduni.

Engleska je izborila plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, gde će se sastati sa Holandijom.

Holanđani su eliminisali Tursku, pobedivši je sa 2:1.

• 6. jul 2024 • 20:40

20:40

Englezi idu u polufinale!

Bez greške sa penala bili su Englezi, pošto je odlučujući u gol pretvorio Aleksander Arnold.

Engleska je u polufinalu, pošto je sa 5:3 eliminisala Švajcarsku u penal seriji.

• 20:38

Četvrta penal serija: Engleska - Švajcarska 4:3

Pogdio je Zomer stranu prilikom šuta Tonija, ali je Englez precizno i dovoljno jako poslao loptu u mrežu.

Amduni je veoma lako savladao Pikforda.

Nakon četvrte serije, Engleska vodi 4:3.

• 20:36

Treća serija: Engleska - Švajcarska 3:2

Englezi bez greške, Saka je ovoga puta savladao Zomera.

Šaćiri je izveo penal za Švajcarsku i bio precizan.

Engleska vodi 3:2.

• 20:35

Druga penal serija: Engleska - Švajcarska 2:1

Poput svog saigrača, Belingem je bio siguran i precizan sa bele tačke.

Šer je postigao gol za Švajcarsku, pa nakon dve serije: Engleska vodi 2:1.

• 20:31

Prva penal serija: Engleska - Švajcarska 1:0

Palmer je preciznim udarcem otvorio penal seriju, a potom je Pikford odbranio udarac Akanđija.

Engleska vodi nakon prve penal serije.

• 20:27

Penali će rešiti pobednika

Ni nakon 120 minuta fudbala, pobednik na meču Engleske i Švajcarske nije poznat.

Polufinalsita će biti poznat nakon penal serije.

• 20:26

119' - Pikford brani udarac Andunija

Švajcarska nastavlja da napada, ovoga puta pokušao je Anduni, ali je njegov udarac odbranio Pikford.

• 20:24

117' - Šaćiri pogađa stativu iz kornera

Dikretno iz kornera u gol gađao je Šaćiri, ali je pogodio stativu.

Promene rezultata nema, pa smo sve bliži penal seriji.

• 20:12

106' - Nastavljen je meč