Popirin opet skupo prodao kožu, ali se Novak dobro zagrejao – sledi derbi protiv Runea!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Vimbldona pobedom posle preokreta nad Aleksejom Popirinom

Đoković je posle velike borbe u četiri seta eliminisao australijskog igrača, rezultatom 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3).

Sedmostruki šampion još jednom je imao dosta problema protiv Popirina, koji je posebno inspirisan kada sa druge strane terena vidi Novaka, kao što je to bio slučaj u januaru u Australiji.

Tako je u prvom setu iskoristio najmanji pad koncentracije i napravio brejk u sedmom gemu.

To mu je bilo dovoljno da nakon 38 minuta osvoji prvi set i tada je bilo jasno da Srbina očekuje težak posao.

Međutim, mnogo je bio važan brejk koji je Đoković napravio u ranoj fazi drugog dela igre, koji je, čini se, odredio dalji tok susreta.

Mogao je slobodnije da se kreće i da pusti ruku, a onda i da bolje čita snažne servise rivala.

Pošto je izjednačio na 1-1 i još jednom oduzeo servis rivala, "momentum" je prešao na njegovu stranu. Imao je vremena i elana da se prepusti i slavlju domaćih navijača koji su čuli u toku susreta da je Engleska prošla u polufinale Evropskog šampionata.

Preokrenuo je u setovima, a Popirin je mnogo jači otpor pružio u četvrtom setu. Izborio je taj-brejk, ali više od toga nije mogao i Novak je posao završio za nešto više od tri sata igre.

Srpski as će u četvrtoj rundi igrati protiv Danca Holgera Runea, koji je napravio još veći preokret i, nakon dva seta zaostatka, eliminisao Kventina Alisa iz Francuske.

6. jul 2024 • 22:35

4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3) – Kraj! Pobeda Đokovića nad Popirinom!

Najbolji srpski teniser je ponovo bio najbolji kada je to bilo najpotrebnije, odigrao je odličan taj-brejk i došao do trijumfa rezultatom 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3).

4:6, 6:3, 6:4, 6:6 – Igraće se taj-brejk četvrtog seta

Srećom, propuštene prilike nisu uzdrmale Đokovića, koji je odlično odservirao i obezbedio taj-brejk.

4:6, 6:3, 6:4, 5:6 – Novak propustio tri vezane prilike za brejk

U najboljem mogućem trenutku proradili su riterni i Đoković je sjajnim udarcima terao rivala na grešku. Došao je do tri vezane brejk prilike, ali nijednu od njih nije iskoristio. Australijanac se još jednom izvukao i obezbedio minimum taj-brejk.

4:6, 6:3, 6:4, 3:4 – Igra se brzo, gem po gem

Definitivno nas očekuje dramatična završnica četvrtog seta jer su i Đoković i Popirin veoma sigurni u gemovima u kojima serviraju. Lako rešavaju te poene i gemove, pa još nema brejk prilika.

4:6, 6:3, 6:4, 1:2 – Serveri sigurni na početku četvrtog seta

Za razliku od prethodna dva seta, sada nema brejka u ranoj fazi igre. Servis služi i jednog i drugog i rezultat je trenutno 4:6, 6:3, 6:4, 1:2.

4:6, 6:3, 6:4 – Novak dobio treći set i vodi 2-1!

Sada je na semaforu onako kako je i na terenu. Đoković je sačuvao prednost brejka i servisima dođe na korak do novog trijumfa u Londonu 4:6, 6:3, 6:4.

4:6, 6:3, 4:2 – Srbin čuva vođstvo

Korak po korak, svetski "broj 2" ide do vođstva u setovima. Čuva brejk u trećem delu igre i vodi 4:6, 6:3, 4:2.

4:6, 6:3, 1:0 – Brejk Đokovića!

Najbolji mogući početak trećeg seta. Pod stalnim je pritiskom Popirin, sada je Đoković došao do brejka iz treće šanse. Servis i forhend su mu pomogli da spasi dve, ali treću nije mogao i Novak ima prednost na startu trećeg dela igre.

4:6, 6:3 – Đoković izjednačio na 1-1 u setovima

Jedan brejk bio je dovoljan, a Đoković ovoga puta nije dozvolio protivniku ni da se ponada. Odličan poslednji gem sa "nulom" i rezultat je 4:6, 6:3.

4:6, 4:1 – Potvrđen brejk u drugom setu

Ponovo uz dosta muke, ali još jednom se servis pojavio kada je trebalo. Đoković je potvrdio stečenu prednost brejka i vodi u drugom setu.

4:6, 3:1 – Brejk Đokovića!

Odmah je uzvratio "kontrom" srpski teniser i iskoristio što je "momentum" na njegovoj strani. Pomogao mu je i Australijanac svojim greškama, pa je Đoković došao do brejka u drugom setu za 4:6, 3:1.

4:6, 2:1 – Novak se izvukao iz teške situacije

Već početkom drugog dela drugi igrač sveta se našao u nezavidnoj situaciji – greškama je dozvolio brejk loptu Alekseju. Srećom, tada je proradio servis, izvukao se i otišao na 4:6, 2:1.

4:6, 1:0 – Nastavljeno pod zatvorenim krovom

Nakon izgubljenog seta, Đoković je sačekao da se zatvori krov na Centralnom terenu i sigurno odservirao u prvom gemu.

4:6 – Đoković izgubio prvi set

Od pretrpljenog brejka, Đoković nije uspeo da ugrozi rivala. U poslednjem gemu je došao do 30:30, ali je onda promašio forhend dijagonalu. Usledio je as Australijanca za 4:6.

3:4 – Novak pretrpeo brejk

Prva uzbuđenja na servis Đokovića i odmah problemi. Stao je servis srpskom asu, napravio je i jednu duplu grešku, a kod 30:30 je bekhend paralelu izbacio u aut. Potom je sjajno izgradio poen, ali je loše odigrao drajv volej i Popirin je pasing-šotom došao do brejka za 3:4.

3:2 – Sve ide brzo u prvom setu

Servis funkcioniše kod obojice tenisera, pa gemovi idu kao na traci. Rezultat je 3:2 za Đokovića.

1:1 – Đoković zapretio, Australijanac se izvukao

U svom prvom gemu, Australijanac je lako stigao do 40:0. Međutim, onda je Đoković zapretio dobivši dva sledeća poena, ali nije uspeo da unese neizvesnost – 1:1.

1:0 – Novak sigurno započeo meč

Imao je Popirin jedan dobar poen, ali ni njega nije dobio. Đoković je sigurno odservirao i upisao prvi gem – 1:0.

Počeo meč Đokovića i Popirina

Prvi na servisu je najbolji igrač svih vremena.

Sedmostruki šampion Novak Đoković

Statistika dvojice igrača

Đoković uskoro na terenu

Svitolina je dobila svoj meč protiv Žaber sa 6:1, 7:6.

Naredni meč na Centralnom terenu je onaj u kojem se sastaju Đoković i Popirin.

Novak i Aleksej po programu treći na terenu

Duel Đokovića i Popirina treći je na programu na Centralnom terenu.

Pre njih je Zverev sa 3-0 savladao Norija, a u toku je duel Svitoline i Žaber.

Ukrajinka je osvojila prvi set sa 6:1, a u drugom je nerešeno 2:2.

Međusobni skor na strani Srbina

Đoković i Popirin su odigrali dva međusobna duela.

U oba navrata slavio je Srbin, a poslednji put bilo je to u istoj fazi na Australijan openu.

Đoković je tada slavio sa 3-1 u setovima.

Prvi međusobni duel odigrali su 2019. godine u Tokiju, kada je Novak bio bolji sa 2-0.

Put do trećeg kola

Novak je u prva dva meča na Vimbldonu opravdao ulogu favorita.

U prvom kolu bio je bolji od Čeha Koprive, da bi potom savladao Britanca Fernlija.

Sve to, uradio je uz jedan izgubljen set.

Sa druge strane, Aleksej Popirin, je u prethodnim mečevima savladao Ečeverija i Monteira.

Australijanac nije bio previše ubedljiv, pošto je izgubio tri seta u dva dosadašnja meča.