Holandija je poslednji polufinalista, Turska propustila svoje šanse

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je eliminisala selekciju Turske sa 2:1

Šampionat Evrope u Nemačkoj dobio je i poslednjeg učesnika polufinalne faze.

To je selekcija Holandije, koja je u Berlinu eliminisala Tursku sa 2:1.

Izabranici Ronalda Kumana su do bitne pobede došli zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu.

Imala je Turska prednost, solidnu igru i šanse za prolaz, ali je nedostajalo umeća i sreće u završnici napada.

Prvo poluvreme donelo je pogodak Turske u 35. minutu.

Guler je ubacio loptu sa desne strane u peterac rivala, a tamo defanzivac Akajdin postiže pogodak glavom.

Prednost Turaka trajalo je do 70. minuta. Ovoga puta je štoper Holandije bio strelac, pošto je De Fraj glavom postigao pogodak, na asistenciju Depaja.

Samo šest minuta kasnije, "Oranje" postiže novi pogodak i kompletira preokret.

Dumfriz je ubacio oštru loptu sa desne strane, a Gakpo je bio na pravom mestu i ubacio loptu za 2:1.

Uprkos brojnim uzbuđenjima do kraja meča, rezultat se nije menjao, pa je Holandija u polufinalu.

Naredni protivnik biće im selekcija Engleske, koja je u četvrtfinalu nakon penala eliminisala Švajcarsku.

6. jul 2024 • 22:54

Kraj meča, Holandija je u polufinalu

Selekcija Holandije savladala je Tursku sa 2:1 i tako postala poslednji učesnik polufinala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

84' - Holandija se odbranila, Turci ne koriste šanse

Akturkoglu je oprobao udarac, pre toga Čelik, ali je De Fraj je uspeo da sačuva Holanđane.

76' - GOL! Potpuni preokret Holandije, "Oranje" vodi 2:1

Gakpo postiže novi pogodak za Holandiju, kojim izabranici Ronalda Kumana stižu do preokreta i vođstva od 2:1 protiv Turske.

Dumfriz je centrirao sa desne strane, a Gakpo se najbolje snašao u šesnaestercu rivala.

71' - GOL! Holandija stiže do izjednačenja

De Fraj je strelac gola kojim Holandija stiže do izjednačenja. Štoper Holandije je glavom smestio loptu u mrežu. Asistenciju piše Depaj.

Holandija - Turska 1:1.

63' - Holandija ozbiljno zapretila

Prvo je Depaj pokušao, ali je njegov udarac izblokiran. Lopta se odbila do Gakpa, čiji udarac je uspešno odbranio Gunok.

56' - Guler pogađa stativu

Talentovani turski fudbaler je  odlično gađao iz slobodnog udarca, ali je pogodio stativu.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Berlinu.

Poluvreme: Holandija - Turska 0:1

Golom Akajdina, Turska na pauzu za poluvreme odlazi sa prednošću od 1:0.

35' - GOL! Turska vodi protiv Holandije

Turci prvi stižu do vođstva, pošto je Guler poslao oštar centarušut na drugu stativu, a tamo je glavom reagovao Akajdin, koji postiže pogodak.

30' - Van Dajk čuva Holandiju

Bio je Jilmaz u šansi, delovalo je da bi Turska mogla da postigne gol, ali je Van Dajk još jednom odlično intervenisao.

20' - Uzbuđenja na obe strane, ali ostaje 0:0

U uvodnih 20 minuta fudbala, viđene su šanse i polu-šanse na obe strane.

Prilike kod Holanđana imali su Depaj i Simons, dok je jedinu šansu za Tursku imao Ozčan.

1' - Počeo je meč

Sudija Turpan iz Francuske, označio je početak susreta na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

Pobednik ide na Engleze

Fudbalska reprezentacija Engleske je izborila plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Englezi će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Holandije i Turske.

Poznati su sastavi timova:

Put do četvrtfinala

Holandija je odradila posao u dosadašnjem delu turnira - u prvom kolu pobedila je Poljsku sa 2:1 nakon preokreta, potom je odigralabez golova sa Francuskom, a u poslednjem kolu grupne faze je poražena od Austrije (3:2).

U osmini finala su "lale" zaigrale kako umeju - sa 3:0 su pobedili Rumuniju.

Sa druge strane, Turska je najprijatnije iznenađenje turnira.

Turci su u prvom kolu pobedili Gruziju sa 3:1, potom su poraženi od Portugalije sa 3:0, a onda su pobedili Češku sa 2:1.

U osmini finala su, posle velike borbe, savladali Austriju sa 2:1.