Novak na najvišem nivou, Srbin počistio Runea za četvrtfinale Vimbldona

Srpski teniser ubedljivo i rutinski savladao je Holgera Runea (6:3, 6:4, 6:2) i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona
Novak na najvišem nivou, Srbin počistio Runea za četvrtfinale VimbldonaGetty © Mike Egerton/PA Images

U prethodnih pet međusobnih mečeva Srbina i Danca, Rune je u gotovo svakom pružao veliki otpor i zadavao Novaku probleme, ali to sada nije bio slučaj.

Novak Đoković je prekinuo tradiciju i, za svega dva sata i pet minuta igre, savladao Holgera Runea sa 3-0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2).

Đoković je nakon samo 22 minuta osvojio prvi set sa 6:3, izgubivši tek tri poena u gemovima na svom servisu.

Sigurna igra sa osnovne linije, a potom i uprnost i teranje rivala na udarac više, donosili su Novaku prevagu i razliku u ovom meču.

Rune je i u drugom setu prvi izgubio brejk, potom pokušavao da podigne nivo igre i istrpi nalete rivala, ali je Đoković bio na visini zadatka.

Brejk koji je napravio za prednost od 4:3, srpski teniser je odbranio do kraja seta.

Rune je uspeo da spasi šest brejk i set lopti u devetom gemu, ali je samo produžio i za kratko izbegao neizbežno, a to je Đokovićevo osvajanje drugog seta sa 6:4.

Nije Danac imao rešenja i odgovore za teniske zadatke koje mu je zadavao Novak Đoković čitavog meča.

Već na startu trećeg seta, Novak pravi brejk i odmah ga potvrđuje bez izgubljenog poena.

To je bila samo potvrda razlike u igri dvojice tenisera.

Bez većih problema je Srbin nastavio u istom ritmu i na kraju priveo set i meč kraju rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Đoković se tako plasirao u četvrtfinale Vimbldona, gde će igrati protiv Australijanca Aleksa de Minora.

• 8. jul 2024 • 22:16

22:16

Kraj meča!

Novak je u četvrtfinalu!

• 22:11

Evo brejka, Novak servira za pobedu - 5:2

Dupla servis greška Runea, Novak ima priliku da završi meč.

• 22:09

Rune je propustio šansu - 4:2 za Novaka

Imao je Norvežanin brejk šansu, priliku da se vrati rezultatski, ali je Novak maestralno preokrenuo i sada vodi 4:2.

• 21:58

Srbin održava prednost, vodi 3:2 u trećem setu

Uspeo je Rune da osvoji servis gem bez uzgubljenog poena, ali je tako samo uspeo da smanji na 3:2. Đoković ima brejk prednosti u trećem setu.

• 21:42

Brejk Đokovića na startu trećeg seta

Na najbolji način Srbin je započeo treći set, oduzevši rivalu servis već u prvom gemu.

• 21:36

Đoković osvaja drugi set sa 6:4, vodi 2-0 u osmini finala

Srpski teniser je odbranio prednost brejka i uz nešto veću borbu, osvojio drugi set sa 6:4.

Posle sat i 23 minuta tenisa, Novak Đoković vodi 2-0 u setovima protiv Holgera Runea.

• 21:23

Rune spasao šest set lopti, sada Novak servira za vođstvo

Uporan je bio Novak, ali uporno se branio Holger. Danac je spasao čak šest set lopti i smanjio na 5:4, ali sada Đoković servira za osvajanje drugog seta.

• 21:14

Novak ima set i brejk prednosti

Imao je Rune 40:15 u svom servis gemu, ali je Novak odlučio da dobrano namuči rivala, a potom mu i oduzme servis.

Srpski teniser vodi 4:3 u drugom setu.

• 21:11

Nastavlja se borba, 3:3

Nema brejka još uvek u drugom setu. Obojica tenisera imala su svoje prilike, ali serviseri za sada rade dobar posao.