Novak na najvišem nivou, Srbin počistio Runea za četvrtfinale Vimbldona

Srpski teniser ubedljivo i rutinski savladao je Holgera Runea (6:3, 6:4, 6:2) i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona

U prethodnih pet međusobnih mečeva Srbina i Danca, Rune je u gotovo svakom pružao veliki otpor i zadavao Novaku probleme, ali to sada nije bio slučaj.

Novak Đoković je prekinuo tradiciju i, za svega dva sata i pet minuta igre, savladao Holgera Runea sa 3-0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2).

Đoković je nakon samo 22 minuta osvojio prvi set sa 6:3, izgubivši tek tri poena u gemovima na svom servisu.

Sigurna igra sa osnovne linije, a potom i uprnost i teranje rivala na udarac više, donosili su Novaku prevagu i razliku u ovom meču.

Rune je i u drugom setu prvi izgubio brejk, potom pokušavao da podigne nivo igre i istrpi nalete rivala, ali je Đoković bio na visini zadatka.

Brejk koji je napravio za prednost od 4:3, srpski teniser je odbranio do kraja seta.

Rune je uspeo da spasi šest brejk i set lopti u devetom gemu, ali je samo produžio i za kratko izbegao neizbežno, a to je Đokovićevo osvajanje drugog seta sa 6:4.

Nije Danac imao rešenja i odgovore za teniske zadatke koje mu je zadavao Novak Đoković čitavog meča.

Već na startu trećeg seta, Novak pravi brejk i odmah ga potvrđuje bez izgubljenog poena.

To je bila samo potvrda razlike u igri dvojice tenisera.

Bez većih problema je Srbin nastavio u istom ritmu i na kraju priveo set i meč kraju rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Đoković se tako plasirao u četvrtfinale Vimbldona, gde će igrati protiv Australijanca Aleksa de Minora.

8. jul 2024 • 22:16

Kraj meča!

Novak je u četvrtfinalu!

Evo brejka, Novak servira za pobedu - 5:2

Dupla servis greška Runea, Novak ima priliku da završi meč.

Rune je propustio šansu - 4:2 za Novaka

Imao je Norvežanin brejk šansu, priliku da se vrati rezultatski, ali je Novak maestralno preokrenuo i sada vodi 4:2.

Srbin održava prednost, vodi 3:2 u trećem setu

Uspeo je Rune da osvoji servis gem bez uzgubljenog poena, ali je tako samo uspeo da smanji na 3:2. Đoković ima brejk prednosti u trećem setu.

Brejk Đokovića na startu trećeg seta

Na najbolji način Srbin je započeo treći set, oduzevši rivalu servis već u prvom gemu.

Đoković osvaja drugi set sa 6:4, vodi 2-0 u osmini finala

Srpski teniser je odbranio prednost brejka i uz nešto veću borbu, osvojio drugi set sa 6:4.

Posle sat i 23 minuta tenisa, Novak Đoković vodi 2-0 u setovima protiv Holgera Runea.

Rune spasao šest set lopti, sada Novak servira za vođstvo

Uporan je bio Novak, ali uporno se branio Holger. Danac je spasao čak šest set lopti i smanjio na 5:4, ali sada Đoković servira za osvajanje drugog seta.

Novak ima set i brejk prednosti

Imao je Rune 40:15 u svom servis gemu, ali je Novak odlučio da dobrano namuči rivala, a potom mu i oduzme servis.

Srpski teniser vodi 4:3 u drugom setu.

Nastavlja se borba, 3:3

Nema brejka još uvek u drugom setu. Obojica tenisera imala su svoje prilike, ali serviseri za sada rade dobar posao.

Bez brejka na startu drugog seta

Obojica tenisera bili su sugurni na svojim servis gemovima...

Novak vodi u setovima protiv Runea

Nakon samo 22 minuta igre, Đoković osvaja prvi set sa 6:3. Novak je izgubio samo tri poena u svojim servis gemovima u čitavom setu.

Đoković - Rune 5:2

Još jednom je Novak naterao rivala na grešku i tako sada vodi 5:2, pa će Rune servirati za produžetak prvog seta.

Novak održava prednost

Malo je nedostajalo da Srbin napravi novi brejk. Iako do toga nije došlo, Novak još uvek održava prednost, pa u prvom setu vodi sa 4:2.

Đoković na savršen način počeo meč, odmah brejk

Prvo je Srbin bez izgubljenog poena osvojio gem na svoj servis, a onda ubedljivo i rutinski došao do brejka.

Nakon uvodna dva gema, Novak ima prednost od 2:0.

Počeo je meč

Prvi na servisu biće srpski teniser.

Đoković je na terenu, meč uskoro počinje

Đoković i Rune izašli su na Centralni teren. U toku je poslednje zagrevanje pred početak meča...

Fric preokrenuo i savladao Zvereva, Novak uskoro na terenu

Neverovatan preokret Amerikanca koji je sa 3-2 savladao Zvereva i prošao u narednu fazu.

Đoković i Rune će ubrzo na Centralni teren Vimbldona.

Novak na terenu ne pre 20.00

Meč Frica i Zvereva otišao je u peti set, pošto je rezultat 2-2. To znači da Đoković i Rune na teren neće pre 20.00.

Pobednik ide na De Minora

Ukoliko savlada Runea, Novak Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Aleksom De Minorom.

Australijanac je u osmini finala savladao Francuza Artura Fisa rezultatom 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 6:3) za dva sata i 57 minuta.

Srbin i Danac na terenu oko 18.45

Duel Novaka Đokovića i Holgera Runea, treći je na programu na Centralnom terenu na Vimbldonu.

Prvo je Ribakina savladala Kalinskaju, a u toku je meč Zvereva i Frica. Odmah nakon njih, čeka nas susret Đokovića i Runea.

Tradicionalno teško sa Runeom

Đoković se dobrano trudio i mučio u svih pet međusobnih duela sa Runeom.

Novak vodi 3-2 protiv Runea u međusobnom skoru, ali nikada stvari nisu bile jednostavne.

Na Ju-Es openu 2021. je slavio 3:1 izgubivši set od tada još uvek ne tako poznatog igrača, a usledili su porazi u finalu mastersa u Parizu 2022. i četvrtfinalu mastersa u Rimu 2023.

Oba puta je Rune slavio 2:1, dok je istim rezultatima Đoković uzvratio u poslednja dva meča - u četvrtfinalu mastersa u Parizu i grupnoj fazi Završnog mastersa u Torinu prošle godine.

Put do osmine finala

Đoković je do sada upisao tri pobede na Vimbldonu, prvom turniru posle operacije na meniskusu desnog kolena, a jasno je da će 15. teniser sveta biti njegov najveći ispit do sada.

Srbin je u dosadašnjem toku turnira eliminisao Koprivu, Fernlija i Popirina.

Sa druge strane Rune, koji je prošle godine na Vimbldonu stigao do četvrtfinala, ni ovoga puta ne blista u Engleskoj.

U prošloj rundi je umalo izgubio od Kventina Alisa, pošto je do pobede stigao u pet setova, nakon što je gubio 2:0.

Prethodno je eliminisao Sejbota i Kvona.