Spektakl u Rusiji - Zvezda nakon preokreta savladala bratski Zenit i osvojila trofej

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Sankt Peterburgu ekipu Zenita sa 2:1 u sklopu prijateljske utakmice i pripreme za novu sezonu

Prava bratska atmosfera viđena je u duelu u Sankt Peterburgu u duelu dve ekipe na Kupu prijateljstva u Rusiji.

Navijači na "Gazprom areni" prisustvovali su uzbudljivoj i veoma sadržajnoj utakmici.

Zenit je rano poveo, ali je Zvezda uspela do kraja susreta da postigne dva gola i slavi nakon preokreta.

Klaudinjo je već u petom minutu uspeo da pokaže svoj kvalitet i ruskoj ekipi donese vođstvo.

Pogodak u uvodnim minutima meča, učinio je nastavak veoma zanimljivim i neizvesnim.

Domaćin je na poluvreme odneo minimalnu prednost.

Ipak, već u četvrtom minutu nastavka, Katai je demonstrirao svoju klasu i postigao izjednačujući pogodak.

Meč je bio potpuno otvoren, a obe ekipe želele su pobedu.

Do nje su došli crveno-beli, zahvaljujući golu Lekovića u 85. minutu susreta.

Ilić je odlično izveo korner, a mladi štoper glavom "zakucao" loptu u mrežu i doneo pobedu.

Treći uzastopni put Zvezda je bolja od Zenita, a srpski tim upisao je novu pobedu na pripremama u Rusiji.

Tim Vladana Milojevića je na početku priprema savladao Mladost, potom po dolasku u Rusiju bio bolji od Sočija, a sada je stigla i potvrda dobre forme, pobedom protiv Zenita.

Crvena zvezda je drugi put uzastopno osvojila Kup prijateljstva u Rusiji. Poslednji meč u sklopu priprema, odigraće protiv argentinskog Taljaresa.

Protiv tima iz Kordobe, Zvezda će igrati 12. jula.