Muzeti ostvario najveći uspeh u karijeri i zakazao duel protiv Novaka u polufinalu Vimbldona

Italijanski teniser Lorenco Muzeti igraće protiv Novaka Đokovića u polufinalu Vimbldona, pošto je pobedio Amerikanca Tejlora Frica rezultatom 3:2 (3:6, 7:6 (7:5), 6:2, 3:6, 6:1)

U izuzetno zanimljivom meču punom preokreta, koji je trajao tri sata i 31 minuta, Muzeti je izašao kao pobednik protiv 12. igrača na ATP listi.

Fricu je jedan brejk bio dovoljan da reši prvi set u svoju korist, dok je u drugom setu viđen je po jedan brejk na obe strane - Muzeti je dobio taj-brejk 7:5 i izjednačio na 1:1 u setovima.

Italijanski teniser je treći set osvojio pošto je dva puta oduzeo servis Fricu.

Amerikanac je u četvrtom setu napravio brejk pri rezultatu 5:3, što mu je bilo dovoljno da izjednači 2:2 u setovima.

Muzeti je peti set osvojio prilično ubedljivo, pošto je napravio dva brejka - 6:1.

Italijanski teniser je plasmanom u polufinale napravio najveći uspeh u karijeri na grend slemovima.

Muzeti će u polufinalu Vimbldona u petak igrati protiv Novaka Đokovića.

Novaku je u četvrtfinalu Australijanac Aleks de Minor predao meč bez borbe.

Đoković i Muzeti su odigrali šest međusobnih duela, srpski teniser je pobedio pet puta.