Borac iz Banjaluke pobedio Egnatiju, meč prekinut zbog skandiranja o Kosovu

Fudbaleri Borca iz Banjaluke pobedili su na svom terenu albansku Egnatiju 1:0 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona
Borac iz Banjaluke pobedio Egnatiju, meč prekinut zbog skandiranja o Kosovu© Screenshot/Arenasport

Strelac jedinog gola za šampiona Bosne i Hecegovine bio je Damir Hrelja u šestom minutu sudijske nadoknade.

Gosti su završili sa devetoricom igrača na terenu - od 60. minuta igrali su sa igračem manje, pošto je Arbin Zejnuali dobio crveni karton, dok je u poslednjim trenucima meča Edison Endreka dobio žuti karton.

Meč je bio prekinut u 70. minutu pošto su gostujući igrači odlučili da se povuku sa terena posle skandiranja domaćih navijača "Kosovo-Srbija".

Posle razgovora sa glavnim sudijom Danijelom Stefanskim i delegatom UEFA, igrači albanskog šampiona su se, deset minuta kasnije, vratili na teren.

Revanš meč je na programu za sedam dana kada će šampion Albanije ugostiti Borac u Elbasanu.

Pobednik dvomeča će u drugom kolu kvalifikacija za LŠ igrati protiv grčkog šampiona PAOK-a iz Soluna.