Novak "počistio" Muzetija, poslednja prepreka za titulu na Vimbldonu biće Alkaraz

Srpski teniser je rutinski i ubedljivo savladao Italijana Lorenca Muzetija u polufinalu Vimbldona i tako došao na korak od osvajanja prestižnog grend slema. Đoković je do pobede u polufinalu došao rezultatom 6:4, 7:6, 6:4

Znalo se i pre početka meča da Muzeti poseduje ogroman kvalitet i da može biti nezgodan rival.

Ipak, Novak je, onako kako on to najbolje zna, kroz čitav tok susreta bio miran i igrao svoju igru.

Čak i u momentima kada je Italijan igrao maestralno, Đoković bi parirao i imao spreman odgovor.

Prvi set Novak je osvojio posle 49 minuta i zahvaljujući dva brejka.

Prvo je oduzeo servis rivalu za vođstvo od 4:2. Usledio je finiš seta i brejk Muzetija uz dve spasene set lopte, ali i ekspresan odgovor Đokovića i novi brejk za osvajanje seta rezultatom 6:4.

Borba se dodatno rasplamsala u drugom setu. Lorenco je prvi stigao do brejka već na samom startu, ali je u šestom gemu Novak uzvratio istom merom.

U nastavku seta, prilika za brejk bilo je na obe strane, ali do oduzimanja servisa nije došlo.

Drugi set rešio je taj-brejk, u kojem je Srbin demonstrirao svoje iskustvo i umeće, te bio bolji sa 7:2.

Prednost od dva seta, donelo je još rasterećeniju igru drugog najboljeg tenisera sveta.

Novak je apsolutno kontrolisao tempo, imao Muzetija "na konopcima" i bez velikih problema priveo meč kraju.

Brejkom je otvorio poslednji set i tu prednost održavao, te ga na kraju osvojio sa 6:4. Muzeti je probao i imao brejk loptu u poslednjem gemu, ali se Novak odbranio, iskoristio četvrtu meč loptu i upisao pobedu.

Đoković je slavio posle dva sata i 48 minuta tenisa i izborio plasman u finale Vimbldona, svoje deseto u karijeri.

Srpski teniser postao je najstariji učesnik Vimbldonskog finala, a čak 37. put u karijeri plasirao se u grend slem finale.

Protivnik u borbi za trofej, biće mu Karlos Alkaraz, koji je u prvom polufinalu eliminisao Danila Medvedeva sa 3-1 u setovima.

12. jul 2024 • 20:54

Kraj meča, Novak je u finalu Vimbldona!!!

Muzeti je imao brejk loptu, ali se Đoković odbranio, iskoristio četvrtu meč loptu i upisao pobedu nad Italijanom.

Đoković osvaja treći set sa 6:4 i tako sa 3-0 beleži pobedu nad Muzetijem.

Srpski teniser ide u finale Vimbldona.

Odbranio se Muzeti, ali Novak servira za pobedu

Đoković nije iskoristio tri brejk, odnosno tri meč lopte. Muzeti je preokrenuo u svom servis gemu i smanjio na 5:4.

Sada će Srbin servirati za pobedu u polufinalu Vimbldona.

Đoković - Muzeti 6:4, 7:6, 4:2

Sjajnim udarcima na mreži, Novak nastavlja da održava prednost u trećem setu i krupnim koracima ide ka pobedi i finalu.

Brejk Đokovića na startu trećeg seta

Savršen početak trećeg seta za srpskog tenisera. Novak je napravio brejk i odmah ga potvrdio, pa vodi sa 2:0.

Novak vodi 2-0 u setovima

Srpski teniser je u taj-brejku bio bolji sa 7:2 i tako osvojio drugi set. Novak vodi 2-0 u setovima u polufinalu.

Drugi set rešiće taj-brejk

Posle 12 gemova u drugom setu, rezultat je 6:6, pa će se igrati taj-brejk.

Novak vraća brejk

Igrao je Muzeti na veoma visokom nivou, ali prvog trenutka kada to nije radio, Đoković je kaznio. Srpski teniser je prvo vratio brejk, a potom i osvojio gem na svoj servis.

Prvi put u drugom setu, Đoković ima prednost - 4:3.

Đoković - Muzeti 6:4, 1:2

Uspeo je Muzeti da spasi dve brejk lopte u prethodnom servis gemu, pa tako za sada održava prednost u drugom setu.

Brejk Muzetija na startu drugog seta

Već na samom startu i u prvom gemu drugog seta, Italijan pravi brejk.

Đoković osvaja prvi set sa 6:4

Ono što nije uspeo u prethodnom gemu na svom servis gemu, Novak jeste već u narednom. Srbin pravi brejk, koristi četvrtu set loptu i sa 6:4 osvaja prvi set nakon 49 minuta tenisa.EditDelete

Muzeti vraća brejk i smanjuje na 5:4

Imao je Đoković dve set lopte, pri vođstvu od 40:15. Ipak, Muzeti je uspeo da preokrene i napravi brejk.

Italijan je smanjio prednost srpskog tenisera na 5:4.

Đoković - Muzeti 5:2

Potvrdio je Đoković brejk i sada vodi 5:2. Muzeti će servirati u narednom gemu, kako bi produžio prvi set.

Novak prvi pravi brejk

Srbin stiže prvi do brejka, pa u prvom setu vodi sa 4:2.

Bez brejka na startu

U uvodna četiri gema, nije viđena nijedna brejk lopta, samim tim nijedan brejk.

Počeo je meč

Prvi na servisu je srpski teniser...

Srbin i Italijan su na terenu, meč uskoro počinje

Novak Đoković i Lorenco Muzeti izašli su na Centralni teren vimbldonskog kompleksa. U toku je poslednje zagrevanje pred početak susreta.

Alkaraz prvi finalista

Španski teniser Karlos Alkaraz, plasirao se prvi u finale ovogodišnjeg Vimbldona. On je u polufinalu savladao Danila Medvedeva sa 3-1 u setovima.

Međusobni skor

Đoković je drugi teniser sveta, dok je Muzeti 25. igrač na ATP listi.

Srpski teniser je slavio u pet od šest međusobnih duela, u njihovom poslednjem meču u trećem kolu Rolan Garosa Đoković je bio bolji rezultatom 3:2 (7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0).