Skupština Srbije počinje u 12 časova vanrednu sednicu. Na dnevnom redu je 60 tačaka, a prva je Deklaracija o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda.
Ovim dokumentom, koji je usaglašen na Svesrpskom saboru, definisano je da srpski narod predstavlja jedinstvenu celinu, da je Kosovo i Metohija neotuđivi deo Republike Srbije, insistira se na očuvanju Dejtonskog sporazuma, ćiriličnog pisma i srpskog jezika, ističe se zalaganje za negovanje zajedničkog istorijskog sećanja i iskazuje jasno protivljenje rezoluciji o genocidu u Srebrenici.
Ratifikovanjem u našem zakonodavnom domu biće obezbeđena puna primena zaključaka i ciljeva deklaracije i u Srbiji i u Republici Srpskoj.
Na taj način biće omogućeno da se formira set usaglašenih zakonskih rešenja i podsticajnih mera kako bi se obezbedio demografski rast, a očekuje se da državni organi Srbije i RS osnuju fond "Deca nam se rađala" za sprovođenje pronatalitetnih mera.
Predviđeno je i da se usaglase nastavni planovi i programi u osnovnom, srednjem i visokom obrazovanju, kao i da se uvedu redovne đačke i studentske ekskurzije da bi đaci i studenti iz Srbije posećivali prirodne lepote i kulturno-istorijske spomenike u Republici Srpskoj, i obrnuto.
Predlaže se sačinjavanje usaglašenog plana poljoprivredne proizvodnje, zatim zajednički i ujedinjeni plan infrastrukturnih projekata Srbije i Srpske kojim bi trebalo da se detaljno odrede potencijalno važni projekti poput izgradnje auto-puta Banjaluka–Beograd, gasovoda kroz Republiku Srpsku, aerodroma u Trebinju, te zajedničkih hidroelektrana.
Srpski parlament će se danas baviti i pretplatom za javni servis, izborom guvernera NBS i predsednika Fiskalnog saveta.
Poslanici će razmatrati i izmene Zakona o posebnim uslovima za realizaciju projekta izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti, kao i Zakona o platnim uslugama i nekoliko zakona o zaduživanju.