Zapad vrši pritisak na Beograd za bilo kakav oblik saradnje sa Moskvom, ali ne treba očekivati uvođenje sankcija ili prekid direktnih letova između Rusije i Srbije, rekao je potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin.
"Postoji pritisak na bilo koju aktivnost između Srbije i Rusije, a Kolektivni zapad uvek vrši pritisak na nas kada vidi da održavamo dobre veze sa Rusijom. Ne, nećemo uvoditi nikakve sankcije Rusiji. I, naravno, nećemo menjati našu politiku u pogledu naše ekonomske saradnje, a letovi za Moskvu su deo naše ekonomske saradnje", kazao je Vulin u intervjuu za RIA Novosti.
Vulin je dodao da ne može da kaže da li će letova biti više ili manje, ali da zna da avioni iz Srbije neće prestati da lete za Moskvu.
On je ukazao da bi svaka njegova poseta Moskvi mogla da posluži kao razlog za pritisak Zapada, kao u principu i svaki zajednički rad.
Potpredsednik Vlade Srbije je naveo da je Beograd zadovoljan vojnom opremom kupljenom od Rusije i da je spreman da kupi još.
"Ruska oprema je odlična i veoma smo zadovoljni njome. Sada, naravno, to nije uvek lako zbog sankcija i logistike. Prevoziti nešto iz Rusije u Srbiju je prilično teško. Morate zapamtiti da smo zemlja potpuno okružena NATO državama. Stoga nam je prilično teško da kupimo ovako nešto. Ali da li smo zadovoljni i spremni da kupimo i rusku opremu? Da, to je tačno", naglasio je Vulin.
On je istakao da je Beograd zadovoljan ruskom vojnom opremom kojom raspolaže.
"Bio sam ministar odbrane kada smo pregovarali o pancirima pa o helikopterima. Veoma smo zadovoljni njima. Srbija je slobodna zemlja. Mi biramo šta je dobro za nas, šta je dobro za naše oružane snage. Želimo da naša zemlja bude dovoljno jaka da može da se odbrani. Ne želimo da se ikada ponove događaji iz 1999. Ne želimo da budemo lak plen", poručio je potpredsednik srpske vlade.
Prema njegovim rečima, zemlja mora da ostane jaka zbog svoje neutralnosti.
"Nismo deo nijednog saveza. U teškim vremenima, a znamo kakva su teška vremena, niko neće doći i niko nam neće pomoći, niti će nas podržati. Samo naša snaga. Iz tog razloga biramo i kupujemo bilo koje oružje koje smatramo korisnim za sebe. To znači da ćemo kupovati rusko oružje, kinesko, evropsko, svako oružje koje će biti korisno za nas i naše oružane snage", podvukao je Vulin.