Vulin za RT o reviziji istorije: Potomci ratnih zločinaca Srbe i Ruse predstavljaju kao zlikovce

Nije postojala nacistička Nemačka, već samo Nemačka, Hitler je bio legitimno izabrani predstavnik tog naroda, a mnogi za koje smo mislili da smo ih oslobodili, nisu ni želeli da budu oslobođeni, ističe potpredsednik Vlade Srbije

Istorijski revizionizam počeo je čim se završio Drugi svetski rat, upozorava potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin u autorskom tekstu za RT, navodeći da su i Srbi "dozvolili da se istorija reinterpretira pred njihovim očima".

"Nekada smo verovali da se zlo neće ponoviti ako se ponašamo kao džentlmeni i milostivo zatvaramo oči na postupke naših suseda, sunarodnika i saveznika tokom Drugog svetskog rata. Čak i danas često govorimo o 'nacističkoj Nemačkoj'.  Ali ovo nije tačno. Nije postojala 'nacistička Nemačka' – to je jednostavno bila Nemačka", ističe Vulin.

Jer, kako on navodi kako odluke o streljanju Srba, Rusa i Jevreja nisu donošene u kancelarijama Nacističke partije, već da su ih donosili redovni nemački zvaničnici, te da Hitler nije bio "nacistički diktator", već legitimno izabrani predstavnik većine nemačkog naroda.

"Kad god govorimo o 'nacističkoj Nemačkoj' ili 'fašističkoj Italiji', dozvoljavamo ljudima čiji su preci počinili ta zlodela da nas ubede da je zločine počinio neko drugi. Sedam miliona nemačkih vojnika borilo se na Istočnom frontu – a koliko ih je bilo članova Nacističke partije? Sedam miliona nemačkih građana je svesno, dobrovoljno i legalno ubijalo Ruse, Srbe, Jevreje i Rome, pošto je vladajuća ideologija nemačke države te pojedince nazvala 'podljudima' i odlučila da ih treba uništiti", navodi Vulin.

Potpredsednik srpske vlade podseća da su zapadni saveznici prve sovjetske vojnike ubili već 1944. kod Niša, kad je američko vazduhoplovstvo gađalo kolonu vozila Sovjetske armije. Podignut je spomenik kao podsećanje na ovu zaboravljenu tragediju za koju se niko nikada nije izvinio. Već tada je, uverava Vulin, poruka bila jasna.

"Da li ste svesni da ove godine Rusija neće moći da učestvuje u glavnim događajima na godišnjicu oslobođenja Aušvica? Ima li veće uvrede za zdrav razum, istorijsku istinu i sećanje na sve ubijene u Aušvicu od činjenice da narod oslobodilac nije pozvan na komemorativnu manifestaciju samo zato što je ruska politika trenutno 'neprijatna' poljskom rukovodstvu?", pita se Vulin.

Upravo zbog istorijskog revizionizma Rusi i Srbi se označavaju kao zločinački, genocidni narodi, a taj revizionizam je počeo čim je Nemačka pobeđena, navodi on.

"Generacije rođene tokom Drugog svetskog rata i nakon njega nije bilo lako ubediti da se bore protiv Sovjetskog Saveza. Za njih su strahote rata još uvek bile previše živopisne i zastrašujuće, a uranjanje sveta u novi sukob ispunjen nasiljem i užasom nije dolazilo u obzir. Vreme pripreme za 'veliku osvetu' došlo je tek pola veka kasnije, kada je ratna generacija sišla sa političke i istorijske pozornice", ističe Vulin, podvlačeći da je falsifikovanje istorije počelo nakon ponovnog ujedinjenja Nemačke i raspada Jugoslavije i SSSR-a .

Potomci ratnih zločinaca, kako on kaže, nisu se stideli zbog zločina svojih predaka, već zbog gubitka rata, pa su osetili potrebu da revidiraju istoriju i preoblikuju svet. Zato Ruse i Srbe žele da prikažu kao ubice i zlikovce, ljude nesposobne da drugima donesu slobodu. A trenutno, navodi, vidimo novi pokušaj obračuna sa Slovenima – pre svega sa Rusima, a potom i sa svim saveznicima Rusije,

Kao i Rusi, Srbi su, prema njegovim rečima, naivno i u istorijskom smislu nepromišljeno verovali da su nekoga oslobodili.

"To nije istina. 1944. Beograd je oslobođen jer su se njegovi građani četiri duge godine odupirali nacističkoj okupaciji; Zagreb, s druge strane, nije oslobođen jer se od 1941. do pada ustaškog režima smatrao slobodnim i narod se nije protivio njegovom sistemu vrednosti. Da je Ante Pavelić učestvovao na izborima 1944. godine, pobedio bi, jer bi velika većina glasala za njega. Niko me ne može uveriti da većina Hrvata nije znala za postojanje Jasenovca, Jadovna i drugih koncentracionih logora ili da nije podržavala strahote koje se tamo dešavaju", podvlači potpredsednik Vlade.

On navodi i kako Crvena armija nije oslobodila Beč, jer ogromna većina Austrijanaca glasala je za ujedinjenje sa Nemačkom. Zločine počinjene u Srbiji nisu počinili es-esovci, od kojih je većina poslata na Istočni front, već Vermaht koji je streljao po Kraljevu, Kragujevcu i Podrinju, dodaje.

"Naivno smo pretpostavljali da oslobađamo zemlje koje su se u stvarnosti osećale slobodnima pod nemačkom vlašću. Ovaj nesporazum objašnjava zašto smo ogorčeni zbog njihove nezahvalnosti, dok oni insistiraju: 'Ali vi ste ti koji su nas okupirali; bili smo slobodni pod nemačkom vlašću'", navodi Vulin dodajući da se upravo zbog toga ruše spomenici sovjetskim vojnicima, a da se istorija i zaključci iz nje danas reinterpretiraju.

Ako su Rusi i Srbi stavili tačku na diktaturu i ugnjetavanje – što im je dalo prirodan osećaj superiornosti – onda je, kaže Vulin, svako zlo naneto Rusima i Srbima bilo dozvoljeno i, u stvari, doživljavano kao nečija "civilizacijska dužnost".

"Ali da bi se obračunali sa Rusijom, Srbijom i Slovenima, prvo je trebalo dehumanizovati ove narode. Trebalo ih je prikazati kao ljude lišene ljudskog dostojanstva i vrednosti i pretvoriti ih u silovatelje, pljačkaše i kriminalce. Protiv takvih ljudi zlo i rat su opravdane, pa čak i neophodne mere. Mi, Srbi, znamo kakav je osećaj čuti laži o svom narodu i kako je to kada neko čini najgora zlodela da bi opravdao svoje zlo", navodi on.

Srbi, kaže dobro znaju koliko je laži izgovoreno da se opravda bombardovanje Republike Srpske, a kasnije i Savezne Republike Jugoslavije (SRJ). Danas su Rusi, dodaje, svedoci tome, jer su nepravedno optuženi za masovne ratne zločine, dok se njihove žrtve i gubici ignorišu.

"Danas je jasno da bombardovanja Srbije nisu prestala. Sve dok žele da priznamo Kosovo, kampanja bombardovanja čiji je cilj razbijanje Srbije i uništavanje njenog teritorijalnog integriteta je još uvek živa. I sada, kada čujemo pozive da Srbi izdaju svoje interese i uvedu sankcije Rusiji, vidimo da bombardovanju Srbije nije došao kraj, jer su takvi zahtevi mogli da se postavljaju u okupiranoj Srbiji 1944. godine, ali ne i u slobodnoj Srbiji 2024", podvlači Vulin.