Petković: Kurti demonstrira svoju fašističku ideologiju

Priština je nedvosmisleno priznala da zabrana srpske robe nije imala nikakve veze sa navodno narušenom bezbednošću, jedini cilj bio da se ukine i protera roba srpskog porekla sa Kosmeta, rekao je direktor Kancelarije za KiM

Priština je danas nedvosmisleno priznala da zabrana srpske robe nije imala nikakve veze sa navodno narušenom bezbednošću, kako su to tvrdili, već da je za premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija problem od samog početka bio srpsko poreklo robe, a jedini cilj da se ona ukine i protera sa AP KiM, poručio je direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković.

On je tako reagovao na Kurtijev "hvalospev" pred biračima o tome kako je "za vreme njegove vlasti uvoz srpske robe na KiM nije ni u prvih pet, dok je nekada bio na prvom mestu".

Petković je istakao da ovom objavom putem svoje stranke Samoopredeljenje, Kurti jasno demonstrira svoju fašističku ideologiju, po kojoj sve što ima srpsko poreklo, mora biti ukinuto, proterano, zabranjeno ili spaljeno.

"Ovim je potvrdio i da su zabrana srpske robe na svim ostalim prelazima izuzev Merdara, kao i besmislene kontrole na tom punktu, na snazi upravo kako bi sproveo svoju fašističku ideologiju kojom je zaslepljen i zbog koje je njegova jedina politika etnički čisto Kosovo i Metohija, bez Srba i svega srpskog. Na svemu tome Kurti dosledno insistira naočigled međunarodne zajednice, ukidajući dinar, srpski jezik, srpsku banku, poštu, srpske institucije i srpsku robu, na kojoj je i sam odrastao. Ali, izdržaće srpski narod i ovaj Kurtijev teror, jer nijedan teror ne može trajati doveka i svaka ideologija zla dočeka svoj kraj", istakao je Petković.

Pokret Samoopredeljenje, na čijem je čelu Kurti, objavio je ranije danas listu pet zemalja koje najviše izvoze robu na AP KiM. Kako je navedeno, zemlje koje najviše izvoze na AP KiM su Turska, Nemačka, Kina, Grčka i Albanija.

Priština je u junu prošle godine zabranila ulazak robe iz centralne Srbije na AP KiM, navodno iz bezbednosnih razloga, a početkom oktobra ove godine ulazak srpske robe dozvoljen je samo na administrativnom prelazu Merdare i to uz detaljnu kontrolu.