Javna veza Prištine i Berlina: Da li Nemci više vole Kurtija ili više mrze Srbe

Podržavaju "nezavisnost" po svaku cenu. Takvo ponašanje Nemačke je konstanta, treba da se borimo savezima sa drugim zemljama, ističe za RT Balkan Vladislav Jovanović

Ljubav između Berlina iz Prištine, koja nikada nije ni prestajala, u poslednje vreme je dostigla nivo koji "bode oči". Nijedan od zapadnih mentora lažne države, pa čak ni SAD i Velika Britanija, ne brane tako otvoreno, javno i toliko često svoje "čedo"

U poslednje vreme gotovo su svakodnevne poruke podrške nemačkih čelnika, koji se svode na isto - ponašajte se kako hoćete, ali "nezavisnost" je nepovratna. 

Možda nam Nemci mogu biti "ekonomski prijatelji", ali u političkom i istorijskom smislu Nemačka svoju ćud ne menja!

Izaslanik Nemačke u Prištini Jern Rode naveo je da "Nemačka podržava i podržavaće nezavisnost Kosova", evroatlanske integracije i želi da "Kosovo postane član NATO, Saveta Evrope, bilo koje međunarodne organizacije". 

Nema ništa protiv ni izgradnje fabrike municije, i pored toga što je stvaranje vojske lažne države protivno međunarodnim normama i Rezoluciji SB UN 1244. Rode je istakao i da je Nemačka bila "veoma uporna u guranju zahteva Kosova za članstvo u Savetu Evrope prošle godine".

Kada se dogodila eksplozija u kanalu Ibar-Lepenac, koji je gradila Srbija, lažni premijer Aljbin Kurti je uperio prst u Beograd, tu je uvezao i "ruske prste", a onda su se odmah, javili naravno Nemci. 

Poslanik Tomas Haher rekao je da "teroristički napad na infrastrukturu na Kosovu liči na ruske akcije u Ukrajini i da ovaj podmukli napad zahteva punu istragu". 

On je našao vezu sa rušenjem Novokahovske hidroelektrane  i brane na Dnjepru, držeći se prljave igre Zapada da su za uništavanje krivi Rusi. Ipak, istina je sasvim drugačija, branu su u vazduh digli Ukrajinci, kako bi pokušali da poplave ruske odbrambene položaje. U javnosti su se pojavili i snimci kako Ukrajinci bombarduju hidroelektranu, ali Zapad nije "promenio ploču".  

Ni ovoga puta nije moglo da prođe bez naše stare "mušterije" Mihaela Rota, predsednika Odbora za spoljne poslove Bundestaga, koji je takođe napad na kanal Ibar-Lepenac povezao sa Rusijom.

"Ovo su ruske terorističke metode protiv suverene zemlje u srcu Evrope", rekao je albanski lobista, za kojeg je "suverena zemlja Kosovo". 

Zapretio je da "ako Srbija zaista stoji iza napada, onda bi to bio kraj pregovora EU sa Srbijom". 

I nemačka vojska čest je gost na tzv. Kosovu, održavaju zajedničke vežbe, a Berlin svesrdno podržava tzv. kosovske bezbednosne snage. 

U sinhronizovanim tonovima nemačko-prištinske simfonije, čuje se i glas izaslanika Manuela Zaracina koji lobira za lažnu državu gde god stigne. 

Srdačan pozdrav, dugo se držeći za ruke po kišnom berlinskom danu, imali su predsednik Nemačke Frank-Valter Štajnmajer i prva dama lažne države Vjosa Osmani.

"Nemačka je veoma zainteresovana za stabilnost regiona i podržava članstvo Kosova u Evropskoj uniji i Savetu Evrope", naglasio je predsednik Nemačke.

Diplomata u penziji, nekadašnji ministar spoljnih poslova SR Jugoslavije Vladislav Jovanović kaže za RT Balkan da Nemačka posluje u interesima Amerike, a to se posebno odnosi na odnose sa Rusijom, na situaciju u Ukrajini, gde i pored nezadovoljstva stanovništva, vlasti nastavljaju vojnu pomoć Ukrajini i ne odustaju od ratobornih izjava.

"Nemačka je prinuđena da u očekivanju promena na širem svetskom prostoru bude angažovana na tzv. manjim stvarima, sistematskom jačanju svog položaja na Balkanu, gde je Srbija oduvek bila geografska, politička i istorijska prepreka nemačkim interesima na Balkanu, a preko Balkana i dalje prema Turskoj i Iranu. Tako da je Nemačka brzopletnije aktivnija nego što bi inače bila, jer joj se žuri da ojača svoj položaj uoči tekućih promena u Evropi, a posebno promena u Americi i izbora novog predsednika Donalda Trampa, za kojeg se tačno ne zna kako će se se postaviti prema nemačkim interesima prema Istočnoj Evropi i na Balkanu, gde Nemačka pokušava da ojačava svoje interese neprekidno", analizira Jovanović.

On navodi da je "Nemačka ofanzivno i provokativno aktivna na Kosovu i Metohiji i ide ispred Amerike u žurbi da se Kosovo kao nepovratan čin i tzv. nezavisna država uključi u zapadno-evropske NATO integracije".

"Oni to čine bez nekih mrgođenja sa američke strane, jer novi predsednik Tramp ima šire prioritete da rešava  i nije u ovom trenutku angažovan da ulazi u detalje u vezi sa situacijom na Balkanu, a posebno na Kosovu i Metohiji. To je i nastavak politike Nemačke od Bizmarka, pa na dalje da se Srbija kao prepreka nadiranju nemačkog interesa prema jugu stalno drži slabijom, odvojenom od mora i suprotsavljena interesima susednih zemalja, uključujući i zemlje bivše Jugoslavije", tvrdi Jovanović. 

Podseća i da su Nemcima Albanci bili istorijski saveznici, da je "Skenderbeg" divizija bila deo Gestapoa, otvoreno su se borili protiv pokreta otpora i bili su zagovornici nemačke pobede u ratu. Jovanović tvrdi da je takvo ponašanje Nemačke "konstanta na koju moramo računati, treba da budemo oprezni prema njenim aspiracijama i da ih sprečavamo političkim i drugim potezima, te mogućim istorijskim savezima sa drugim zemljama".