Srbija i Balkan

Đurić iz Paname: Srbija 365 dana lobira za zaštitu teritorijalnog integriteta

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić rekao da bi bilo dobro da Srbija u ovom delu sveta bude doživljena kao ulazna kapija u Evropu
Đurić iz Paname: Srbija 365 dana lobira za  zaštitu teritorijalnog integritetaGetty © Министарство спољних послова

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić rekao je u Panami da je cilj njegove posete afirmacija bilateralnih odnosa sa zemljama u tom delu sveta, položaja Srbije po pitanju tzv. Kosova, odnosno zaštita teritorijalnog integriteta i suvereniteta, ali i principa multilateralizma i međunarodnog prava.

"Srbija lobira 365 dana u godini na svim meridijanima za zaštitu svog teritorijalnog integriteta i suvereniteta i nema tačke na planeti Zemlji koja je suviše daleka da bismo došli i izneli svoju argumentaciju. Zato smo ovde, i zbog izložbe EKSPO i zbog Kosova i Metohije i zbog odličnih odnosa koje želimo da imamo sa ovim delom sveta", rekao je on.

Poručio je da je dobro da Srbija nađe svoje mesto i da bude doživljena u tom delu sveta kao jedna od ulaznih kapija za Evropu.

Đurić je istakao da je još jedan od ciljeva i promocija izložbe EKSPO i privlačenje novih država za učešće.

"Ovo je prilika da osvežimo sliku o našoj zemlji", rekao je Đurić u Panami gde prisustvuje 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država i 31. sastanku Saveta ministara Asocijacije karipskih država.

"Srbija čini 57 odsto ekonomije u regionu", kazao je on, dodavši da Beograd teži jačanju odnosa sa zemljama Latinske Amerike, prenosi "Kosovo onlajn". 

On je rekao da Srbija ima bolje odnose sa afričkim i azijskim zemljama nego većina drugih država regiona, a da nastavlja da produbljuje odnose se zemljama Severne i Južne Amerike.

Inače, Panama je priznala nezavisnosti lažne države 2009. godine. 

image
Live