Lider SNSD-a Milorad Dodik ocenio je da je "vladavina prava" u Bosni i Hercegovini odavno izgubila smisao, optuživši za njeno urušavanje "plejadu unitarista, stranaca i drugih besprizornih likova kojima je osnovna ideja rastakanje i nestanak Republike Srpske".
U objavi na društvenoj mreži Iks, Dodik je kritikovao ministra komunikacija i transporta BiH Edina Forta i rukovodstvo Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmenu podataka BiH (IDDEEA), tvrdeći da ignorišu odluke regulatora i sudova.
"Nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Republici Srpskoj i neće temeljne procese uređivati svojim internim nezakonitim aktima. Dosta je", poručio je Dodik.
On je naveo da pod izgovorom digitalizacije ne sme biti dozvoljena neovlašćena obrada ličnih podataka građana Republike Srpske i Federacije BiH, kao ni, kako tvrdi, proizvoljno tumačenje nadležnosti i sprovođenje pravila bez zakonskog osnova.
"To nije digitalna transformacija – to je pravna improvizacija i hajdučija. A, Boga mi, i kriminal", istakao je Dodik.
Dodao je da Republika Srpska neće, kako je naveo, ometati druge u njihovom delovanju, ali da neće dozvoliti "bezakonje i vanustavno delovanje", ocenivši da takva praksa "neće proći".