Počelo rušenje vikendica u vlasništvu Srba na Gazivodama, asistira tzv. kosovska policija

Vlasnicima ovih objekata kompanija "Ibar-Lepenac" je u aprilu uputila zahtev za iseljenje, tvrdeći da su vikendice na parceli koja je u njihovom vlasništvu

Kompanija "Ibar-Lepenac" i ministarstvo prostornog planiranja privremenih prištinskih institucija danas su, uz asistenciju tzv. kosovske policije, počeli rušenje vikendica u vlasništvu Srba u selu Čečevo, na jezeru Gazivode, prenose srpski mediji na Kosovu i Metohiji.

Na licu mesta je teška mehanizacija, kao i više pripadnika tzv. kosovske policije, a vlasnici vikendica iznose lične stvari.

Na licu mesta su i dva vozila Euleksa, a na putu ka Čečevu su prisutne i patrole KFOR-a.

Vlasnicima ovih objekata kompanija "Ibar-Lepenac" je u aprilu uputila zahtev za iseljenje, tvrdeći da su vikendice na parceli koja je u njihovom vlasništvu.

Vlasnici vikendica navode da su objekti pod sudskim postupkom jer su oni tužili kompaniju "Ibar Lepenac".