
Priština zabranila ulazak na KiM načelniku opštine Pelagićevo u Republici Srpskoj

Načelniku opštine Pelagićevo u Republici Srpskoj Slavku Tešiću zabranjen je ulazak na Kosovo i Metohiju, gde je trebalo da prisustvuje obeležavanju Vidovdana u Gračanici.

Tešić je rekao da je vraćen sa administrativnog prelaza Merdare.
"Pre petnaestak minuta stigli smo na administrativni prelaz Merdare. Ovo je treći put da dolazim na Kosovo i Metohiju. Moram da kažem da se od početka osećala određena netrpeljivost. Predali smo dokumenta, kao i obično, a nakon desetak minuta službenik u uniformi izašao je i pozvao me unutra kako bi mi saopštio da ne mogu da uđem na teritoriju Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija, iz, kako je rekao, njemu nepoznatih razloga", rekao je Tešić za Kosovo onlajn.
On je dodao da ne zna zbog čega mu je zabranjen ulazak.
Tešić je naglasio da do sada nije imao nikakvih problema prilikom dolazaka na Kosovo i Metohiju.
Sa njim su putovali i direktor Turističke organizacije, njegov saradnik i vozač, kojima je ulazak na KiM dozvoljen.
Podsetimo, prvom čoveku Nikšića, Marku Kovačeviću zabranjen je ulazak na Kosovo i Metohiju. Kovačević je bio pozvan da u svojstvu gradonačelnika Nikšića prisustvuje Vidovdanskom parastosu na Gazimestanu.



