Za ovih 14 godina smo uradili mnogo toga, nikad ništa ne bih mogao to da uradim bez vas građana Srbije koji ste verovali u promene. Sačuvali smo mir, slobodu i nezavisnost naše zemlje... Govorili su da nikada neću napustiti svoje predsedničko mesto, ovo su moje poslednje nedelje kao predsednika Republike, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraćajući se građanima na skupu "Srbija jedna porodica".
Vučić je rekao da "nikom drugom nije hteo da služi sem građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini Srbiji".
"Pre godinu i po dana pokušali su da nam sruše zemlju. Pokušali su spolja da nam unište Srbiju. Zašto bi im odgovaralo da Srbija ide snažnije i brže od svih drugih, zato su nam uništili fakultete i univerzitete i pretvorili ih u opštinske odbore. Pokušali su da nam unište budućnost, da nam ukinu demokratiju. Nisu za to kriva ta naša deca, studenti. Oni su samo naivno poverovali da oni odlučuju o tome, a bili su igračka u rukama političara, sa svima su hteli da razgovaraju, samo sa svojim predsednikom nisu razgovarali. Ali mi im i danas pružamo ruku, vi ste naše sestre, naša braća", rekao je Vučić.
On je istakao da ćemo morati da pokušamo da po svaku cenu da čuvamo vojnu neutralnost i da sami štitimo svoje nebo.
"Ne da nam to radi neka druga vojska, da se ponosimo svojom vojskom, policijom. To je sloboda. Sutra je Vidovdan, pogledajte svoju vojsku, videćete sa Pasuljanskih livada, šta Srbija ima i zašto niko neće moći da napadne Srbiju", poručio je predsednik Srbije.
Ne odričemo se prijateljstva sa Rusijom
Istakao je da nećemo da kvarimo svoja tradicionalna prijateljstva sa Kinom, sa Ruskom Federacijom.
"Mi svoje prijatelje kada je teško ne bacamo, prijateljstva ne bacamo, a da li ćemo da radimo na našem evropskom putu, hoćemo", poručio je Vučić.
Novi plan i mere
Vučić je rekao da je 2012. godine nezaposlenost bila na rekordnom nivou i da od nacionalnih interesa ništa nije čuvalo. On je najavio da će u ponedeljak biti "predstavljen novi plan i mere i veliko povećanje penzija".
"Daleke 2012. godine živeli smo u beznađu. Nezaposlenost je bila na rekordnom nivou, fabrike su se zatvarale svakog dana, penzioni fond nije postojao, dinar je slabio, ponižavali smo se svuda u regionu, Evropi i svetu, od nacionalnih interesa ništa nismo saččuvali, ćutali smo kada se odvajala Crna Gora, Kosovo i Metohija", rekao je Vučić.
On je istakao da su mnoge ljude postavljali koji su brinuli o sebi, a ne o građanima.
"Moramo da pronađemo one koji će da žive za vas, a ne za sebe. Pravili smo i političke greške, ali smo uvek i u najtežim trenucima bili uz svoju zemlju. U najtežim trenucima u pregovorima oko KiM smo znali da kažemo, o svemu hoćemo da razgovaramo, ali nećemo da pregovaramo čija je to teritorija, znate šta piše u Ustavu Srbije i to je sveto pismo. Bilo je teškim trenutaka u UN, pokazali smo da jedan slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz", istakao je Vučić.
Ujedinjena Srbija
Zahvalio je koalicionim partnerima na podršci i najavio da će uskoro podneti ostavku.
"Izneću predlog, biću još samo nekoliko nedelja predsednik. Tada podnosim ostavku. Rekao sam predsedniku SNS-u da ću još na predstojećim izborima ukoliko budu želeli, pomoći da dobijemo narodno poverenje. Moj predlog je bio, koji su oni prihvatili, da se naša lista zove "Ujedinjena Srbija". Onima koji su nam pretili koji imaju dvotrećinsku podršku, ako budemo radili kako treba, ja ću malo da vam pomognem, onda verujem da ćemo da ih pobedimo ubedljivije nego ikada ranije", naveo je Vučić i rekao da će ostaviti čiste račune.
Najavio je "pomilovanja za sve one koji su iz neznanja, slučajnosti počinili neka dela".
"Progledaću kroz prste i pokazati da moramo da budemo jedna, ujedinjena Srbija", istakao je Vučić.