Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić čestitao je pripadnicima Žadarmerije Vidovdan, slavu i Dan te jedinice, ističući da država čvrsto podržava svakog pripadnika Žandarmerije i da je ponosna na njihovu hrabrost i spremnost da u svakom trenutku odgovore na najteže zadatke.
"Vidovdan prevazilazi obično sećanje na istoriju. To je trajni putokaz i zavet koji moramo da ispunimo", naveo je Dačić na Instagramu.
Dodao je da je izuzetno značajno što je obeležavanje ovog velikog praznika za pripadnike Žandarmerije započelo svetom Liturgijom u kripti Hrama Svetog Save, uz presecanje slavskog kolača. Dačić je naglasio da oni koji stoje u odbrani Srbije znaju šta znači nositi breme tog vidovdanskog ideala - očuvati stabilnost, paziti na građane i ostati nepomičan bedem pred svim izazovima.
"Zbog toga ovaj dan nije puki običaj, već sama srž i identitet Žandarmerije", naveo je Dačić i dodao da je dužnost države da pripadnicima Žandarmerije obezbedi najbolje uslove kako bi nesmetano štitili mir.