Spajić prvo sa ambasadorima EU o novoj vladi: Dobio sam dozu optimizma

Nije to kao lajvskor, to je proces razgovora, cilj je podrška 44 poslanika, rekao je crnogorski mandatar na pitanje sa kojom podrškom sada raspolaže

Mandatar za sastav vlade Crne Gore i predsednik Pokreta Evropa sad (PES) Milojko Spajić saopštio je danas da ima još vremena za formiranje vlade i da rade na većini, kao i da je u razgovoru sa ambasadorima zemalja članica EU dobio "jednu dozu optimizma" da Crna Gora može biti njena naredna članica.

"Intenzivno razgovaramo sa partijama čijih 44 poslanika je podržalo mene za mandatara", kazao je Spajić novinarima nakon razgovora sa ambasadorima država članica Evropske unije (EU).

Na pitanje da li ima pritisaka stranih ambasadora za formiranje vlade odgovorio je da nema.

"Mi se neozbiljno ponašamo na političkoj sceni da su i oni zabrinuti", rekao je Spajić, prenele su podgoričke "Vijesti".

Na pitanje da li su upitna dva glasa poslanica PES, Spajić je odgovorio kratko: "Videćemo".

"Nikome nije jasno da ako 44 poslanika podrže kandidaturu zašto je sada problem ta većina. Ne postoje nesporazumi unutar partije", rekao je Spajić.

Na pitanje sa kojom podrškom sada raspolaže, Spajić je odgovorio: "Nije to kao lajvskor, to je proces razgovora, cilj je podrška 44 poslanika."

On je kazao i da je spoljnopolitički primarni cilj Crne Gore članstvo u EU i da ne treba da bude iznenađenje što su tu.

"Razmenili smo mišljenje o trenutnoj političkoj situaciji i dobili jednu dozu optimizma da Crna Gora može biti naredna članica EU", rekao je Spajić nakon sastanka sa ambasadorima.

Ovakva vrsta sastanaka zove se HOM (Head of Mishion), jer na njemu učestvuju šefovi misija, pišu Vijesti i dodaju da je domaćin sastanka ambasadorka EU u Podgorici Oana Kristina Popa.

Spajić je razgovarao sa rezidentnih 14 ambasadora, dok nije najavljen nijedan iz Beograda, odnosno nerezidentni, a koji je zadužen za Crnu Goru.

Domaćin je bila Oana Kristina Popa, ambasadorka Evropske unije u Crnoj Gori, i sastanak će biti održan u misiji EU.

Ovi sastanci su zatvorenog tipa i postoji džentlmenski dogovor da se detalji ne saopštavaju javnosti.

Sastanak ima ogromnu važnost jer, obično, opredeljuje podršku država članica EU jednoj vladi, a samim tim i Crnoj Gori.