U zimskoj oluji u SAD stradalo 27 ljudi, više od milion Amerikanaca i Kanađana bez struje

Zapadna američka država Montana je najteže pogođena hladnoćom, sa temperaturom od -45 stepeni Celzijusovih

Najmanje 27 ljudi je stradalo u velikoj zimskoj oluji koja je pogodila Sjedinjene Američke Države i Kanadu, više od milion Amerikanaca i Kanađana provodi Božić bez struje, a oluja nastavlja da se obrušava na Severnu Ameriku.

Smrtni slučajevi su zabeleženi u Oklahomi, Kentakiju, Misuriju, Tenesiju, Viskonsinu, Kanzasu, Nebraski, Ohaju, Njujorku, Koloradu i Mičigenu, preneo je En-Bi-Si.

Loše vremenske prilike izazivaju velike teškoće prilikom putovanja širom Sjedinjenih Američkih Država.

Metereolozi su upozorili da će niske temperature opasne po život i opasna hladnoća od vetra stvoriti potencijalnu opasnost za putnike koji se zaglave u saobraćaju, preneo je Tanjug.

Nacionalna metereološka služba saopštila je da će se zimska oluja, zbog koje je otkazivano hiljade letova i koja je izazvala više smrtnih slučajeva, nastaviti i na Božić, ali će biti manjeg intenziteta.

"Ciklon bombe", kada atmosferski pritisak opadne, doneo je sneg, jak vetar i niske temperature.

Zapadna američka država Montana je najteže pogođena hladnoćom, sa temperaturom od -45 stepeni Celzijusovih.

U gradu Bafalu, u državi Njujork, Nacionalna meteorološka služba prijavila je vidljivost "nula milja". Na severozapadu Pacifika, neki stanovnici klizali su po zaleđenim ulicama u Sijetlu i Portlandu.

Poplave su zabeležene u severoistočnom američkom regionu Nove Engleske, preneo je Bi-Bi-Si.

Čak i južne države Florida i Džordžija dobijaju upozorenja o hladnom vremenu. Jedini region koji je uglavnom pošteđen hladnog vremena je Kalifornija.

U Kanadi, provincije Ontario i Kvebek podnele su najveći teret arktičke zimske oluje.

Veći deo ostatka zemlje, od Britanske Kolumbije do Njufaundlenda, bio je pod upozorenjima zbog ekstremne hladnoće i zimske oluje.